Wpis z mikrobloga

Pytanie do top of the top #programista15k #programista25k #programista30k

System Windows 10 Pro.
Mam app w #csharp #windowsforms. App nie używa niczego nietypowego oprócz devexpress.
Chciałbym udostępnić lokalnie w przeglądarce Chrome tak żeby kilku użytkowników z local network mogło z niej korzystać. Must have.

Widziałem, że tak się da zrobić z Windows Server remote apps ale nie będę miał do dyspozycji niczego innego oprócz zwykłego WIndows 10 Pro.

Czy ktoś mógłby dać wskazówki? Będę wdzięczny.
#windows
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@zibizz1:
1. nie musi działac w przeglądarce, może być to coś jak teamviewer tylko dla kilku użytowników równocześnie pod przeglądarkę
2. jest wasm ale szukam czegoś gotowego pod forms (jeśli nie da się w formie remote desktop)
  • Odpowiedz
@100x wiem ale jeden użytkownik może jednocześnie korzystać z jednej aplikacji. Jeśli otworzysz notatnik to tylko jeden użytkownik na raz ma dostęp do tego. Tak jak masz kilku użytkowników na raz zalogowanych to u drugiego uruchamiasz nowa instancje programu. Nie mogą oni pracować na tej samej instancji( ten sam proces)
  • Odpowiedz
@zibizz1: Nie prawda. Łącząc się do RDP tworzysz sesje użytkownikowi i możesz odpalać aplikacje niezależnie od innych użytkowników. Jeżeli aplikacja nie jest shostowana jako serwis współdzielony między sesjami to można to zrobić bez problemu.

@100x
  • Odpowiedz
@Mazowia a możesz mieć 2 połaczenia na ta sama sesję? Ja rozumiem że nie chodzi o to aby uruchomić program 2 razy dla 2 użytkowników tylko żeby uruchomić raz jedna instancję i żeby wielu użytkowników mogło z niej korzystać. Niektóre VNC tak robią ale nigdy nie korzystałem z nich na windowsie
  • Odpowiedz
@100x: Zacznijmy od paru rzeczy. W przeglądarce działają programy przeglądarkowe. Programy windowsowe mogą być uruchamiane zdalnie przez RDP (tak działa remote apps), ale przez przeglądarkę może być ciężko. Da się odpalić sesję zdalną w przeglądarce do pulpitu przez VNC (tylko jedna sesja) lub RDP (mnie się nie udało tego zrobić, by działało dobrze), ale to daje pewien dostęp do samego systemu nie tyko do aplikacji (tak, da się uruchomić tylko i
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@vries: @zibizz1: podsumowując teraz mam pewne rozwiązanie vnc w przeglądarce, działa w porządku, uruchomić to jakoś dla każdego użytkownika osobno z tym rdpwrapper albo thinstuff
  • Odpowiedz