Wpis z mikrobloga

@DRESIARZZ: Bo PKS Nova po przebudowie nie ma własnej stacji paliw. W Białymstoku tylko jedna spółka samorządowa oraz jeden prywaciarz mają własne, wewnętrzne stacje paliw. W związku z tym jeśli spółka robi przetarg na paliwo to jest zaznaczone, że tankowanie odbywa się na stacji oferenta. Poniżej dwa przykłady:
https://kzkspzoo.bip.gov.pl/zamowienia-publiczne-informacje-o-zamowieniach/sukcesywne-dostawy-oleju-napedowego-na-rok-2023-2024.html
https://www.pksnova.pl/pl/firma/przetargi-i-ogloszenia/archiwalne-zamowienia-publiczne/sukcesywne-dostawy-paliwa-przez-okres-12-miesiecy-dla-spolki-podlaska-komunikacja-samochodowa-nova-spolka-akcyjna-v5
Jest to powszechna praktyka, nie rozumiem oburzenia.
@Zjem_Ci_nos: bo tak to juz jest, jak autobus tankowal rok temu obok nich to nawet nie zwrocili zbytnio uwagi, nawet jeśli sami jechali jakims autokarem ktory tankowal na stacji. Ale jak ktoś zarzucil mema ze nawet autobusy musza tankować na stacjach to każdy nagle bierze to za coś dziwnego.
@DRESIARZZ: masa firm korzysta z kart flotowych różnych stacji, mało kto decyduje się na budowę własnej stacji na bazie, jest to bez sensu, zwłaszcza jak baza jest w pobliżu kilku stacji. To samo tyczy się też ciężarowych
@papaj_21_37: wbrew pozorom długoterminowo jeszcze kilka lat temu bardziej opłacało się mieć własną stację niż korzystać ze stacji kogoś. Obecnie nie wiem, wypadłem z obiegu jeśli chodzi o ceny podstawowych dystrybutorów.
Jest to powszechna praktyka, nie rozumiem oburzenia.


@Zjem_Ci_nos: Ta powszechna praktyka...
Rolnicy często mają własne zbiorniki i tankują u siebie, z rok temu u takiego byłem i mi lał paliwo, nie są to stacje paliw, a zbiornik z pompą i pistoletem jak na stacji paliw. Sąsiad ma firmę z maszynami budowlanymi, nie jeździ na stacje, tylko ma zbiornik, paliwo mu dowożą.
Zwyczajnie pewnie zakup hurtowy wychodzi drożej niż w detalu.

Zależy
Pobierz DRESIARZZ - >Jest to powszechna praktyka, nie rozumiem oburzenia.

@ZjemCinos: Ta pow...
źródło: 2023-10-14 17.09.03 e4c363d08f57
@DRESIARZZ: Rolnicy nie mają aż takiego zapotrzebowania na paliwo jak przewoźnicy autobusowi, którzy mają do zatankowania ok. 50-90 pojazdów dziennie, średnie tankowanie 75l.
Łomża, Siemiatycze i Suwałki, Białegostoku brak. Celowo zaznaczyłem w komentażu, że PKS Nova PO PRZEBUDOWIE (bodajże w 2018?) nie ma już stacji paliw. Mieli zbiornik (jest wystawiony na sprzedaż), ale im to za mało, za duży tabor, dlatego korzystają z usług zewnętrznych. Najczęściej z Orlenu na Kopernika.
Z