Wpis z mikrobloga

tl;dr: #xtb – liczę, że kiedyś wprowadzicie Invesco S&P 500 (Acc) w EUR

Trochę jestem rozczarowany ofertą ETF-ów na S&P 500 w XTB. Invesco jest tańszy i ma syntetyczną replikację, więc omija podatek od dywidendy w USA, ale niestety jest tylko w USD, co powoduje że strasznie niewygodnie operuje się środkami (opłaty i ograniczenia na przelewach SWIFT). W związku z tym wyprzedałem go i przerzuciłem się na iShares, który niestety jest trochę droższy i ma replikację fizyczną. Ale za to przelewy, przewalutowania etc. są tanie, szybkie i wygodne.

#etf #gielda #inwestowanie
tentin_quarantino - tl;dr: #xtb – liczę, że kiedyś wprowadzicie Invesco S&P 500 (Acc)...

źródło: msedge_MqadeNCFLm

Pobierz
  • 4
@prismo: Nie słuchaj iwucia.
A który etf? Zależy od tego jaką obstawiasz przyszłość.

Index na acwii jest dobrym startem, bo jest na tyle bezpieczny że obstawia każdy scenariusz.

Jak chcesz większe ryzyko to możesz próbować z nasdaq100 czy sp500 jeżeli obstawiasz dalszą dominację USA.

Masz do dyspozycji też index Dm czyli świat zachodu i em czyli rynki wschodzące.

Moim zdaniem nie warto kupować obligacji i akcji w jednym produkcję więc wolałbym
@Wookie2020: obligo już mam. Myślę właśnie nad wyborem najlepszych etfów i jakieś drobne akcyjnki osobno.
A czy warto pchać się w fi dla zdywersyfikowania dywersyfikacji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)