Wpis z mikrobloga

#silownia Cześć, chciałem dowiedzieć się od Was odpowiedzi na kilka pytań -
1. Jaka jest ilość treningów jaką robicie na redukcji?
2. Ile trwa jedna jednostka treningowa na redukcji.
3. Ile serii roboczych na partię w skali tygodnia (tak śrdenio) i jaka intensywność na redukcji?
4. Jak powyższe dane mają się do okresu masowego?
  • 7
@envp: 1. 5 siłowych + 8-14 jednostek cardio + od ch uja kroków.
2. 2-2,5h każda.
3. 8-13 w przypadku trenowania low volume tak jak miało to miejsce w tym sezonie + duperele jak łydka/brzuch 6s.
4. 5 siłowych, 7 jednostek cardio w tygodniu (25-30min) +10k kroków codziennie. (na redu do 21k dziennie) Ilość serii znacznie większa bo zmieniony całkowicie system treningowy obecnie.
@envp: 1. 4 treningi w tygodniu
2. 2-2,5 jak kolega wyżej
3.musiałbym zobaczyć na moje plany jak trenowałem na redu, ale na pewno serii jest trochę mniej, względem tego ile na masie jest
4 na masie przykładowo ciśniesz sobie siłowo lub objętościowo , tzw periodyzacja , masz więcej serii i objętości, większy ciezar bierzesz, na redukcji to bardziej trenujesz by dużych spadków nie było + cardio
@Lewusx @Alvarez17 Dzięki, bo czytam w internetach, że a redukcji 1-2 treningi w tygodniu wystarczą, bo i tak się nie buduje mięśni. Gdzieś mi też się obiło, że dla utrzymania masy mięśniowej można zejść nawet o 90% z treningiem (Stalowy o tym mówił). Zastanawiam się po co chodzę 5-6 razy w tygodniu na siłownie skoro nie jestem na masie. Nie cisnę tak jak Wy po 2-2.5h moje treningi są częste, ale krótkie
@envp: No właśnie po co chodzić 5-6x w tygodniu w takim razie?

Te badania które przytoczył Stalowy moim zdaniem mogą być prawidłowe jeśli odnoszą się do osoby która ma małą/średnią ilość masy mieśniowej, wątpie że ktoś z pokaźną masą mięśniową naturalnie, schodząc z objętością nagle o 90%, zachowa taką samą sylwetkę. Nawet nie wątpię, jestem tego pewien.
@envp: ja na masie i na redu chodzę 4 razy w tygodniu , tylko po prostu zmniejszam objętość w zależności jaki to już etap redukcji, jak końcówka redukcji to już dość mało ćwiczeń. Dla mnie chodzenie już w dłuższej fazie redukcji to tylko by utrxymać sile wybudowana na masie