Wpis z mikrobloga

  • 14
@birus: osz #!$%@?, powództwo o wykorzystywanie twoich danych do celów osobistych opie i może nawet mu mandat unieważnią a ty dostaniesz pare tysięcy
  • Odpowiedz
@birus: skarga do UODO. Kilka tysiakow kary. Plus obsługa prawna xD
Ja złożyłem mnóstwo skarg na nachalne tel, niektórzy się już ponad 3 lata tłumacza a obsługa prawna kosztuje xD
  • Odpowiedz
@birus: Ale ty prowadziłeś z nim jakąś konwersacje? Czy tak sobie wziął twoje dane z bazy pacjentów i wysłał ci sms?
Rozumiem że jakby był z KO to nie było by żadnego problemu?
  • Odpowiedz
@lentilek znam lekarzy którzy jak im się jakaś pacjentka spodoba, biorą ich dane z bazy i np zaczynają pisać/umawiać się xd
Nie ejst to nagminne, większość respektuje takie rzeczy. Ale no zdarza się i tak xd
  • Odpowiedz
@birus: a skąd wzięła sie nazwa kontaktu? Czy miałeś go już zapisanego, pisales z nim? Jeśli tak to nie do końca widzę problem. Nie przystoi wykorzystywać kontakty z pracy do celów prywatnych, ale to chyba nie łamie prawa.
  • Odpowiedz
@Returned: Nie, po prostu zauważyłem pewnego rodzaju wyparcie u zwolenników KO, że wytykają jakieś błędy, ale sami u swojej partii tego nie widzą, lub nie chcą widzieć. Nie mówię tu o tym konkretnym przypadku.
  • Odpowiedz
@lentilek

Rozumiem że jakby był z KO to nie było by żadnego problemu?


Z jakiejkolwiek parti by nie był to byłby problem. I co masz teraz error w mózgu? Odnajdziesz się w tej logice czy za ciężko? Czy tylko lewo/prawo masz ustawione?
  • Odpowiedz
Nie przystoi wykorzystywać kontakty z pracy do celów prywatnych, ale to chyba nie łamie prawa.


@Reynolds: Mylisz się. Pacjenci udostępniają swój numer telefonu w ściśle określonym celu i tylko w tym celu lekarz może te dane przetwarzać. Twój lekarz może ci napisać sms'a, żebyś przyszedł po nową receptę lub zaprosić na wizytę by omówić wyniki ale nie może używać twojego telefonu do prywaty. Chyba, że wyrazisz na to zgodę wprost.

Naruszenie
  • Odpowiedz