Wpis z mikrobloga

Kisnę srogo z tego, że przy wydawaniu absolutnych gór złota na kamanię przez pis, w postaci miliardów dla TVP, miliardów przez spółki skarbu państwa "na referendum", miliardów przez BGK na trzymanie w ryzach USDPLN, miliardów przez obniżanie stóp pod wybory, miliardów przez dumpingowe ceny PB95 na Orlenie - pomiędzy pis a PO jest 5% różnicy XD

A to nie jest śmieszne nic a nic.

#bekazpisu #wybory #orlen #ekonomia #gospodarka #stopyprocentowe #inflacja #polityka
  • 32
@LaurenceFass: no popatrz się, skończyłem nawet studia i biorąc pod uwagę całościowo konfederację, wypowiedzi ich polityków oraz kandydatów do Sejmu dla mnie to nie jest oczywista hiperbola. To jest poprostu ich populizm. Nie poruszałem nawet kwestii 800+ ale ok. Akurat w kwestii tego świadczenia nie jestem za jego usunięciem. Jak już wprowadzono to należy kontynuować, ale nawet konfa jest za tym aby kontynuować to świadczenie. Chyba tylkoTrzecia Droga się sprzeciwiala świadczeniu
To jest poprostu ich populizm.

To jedyna partia niepopulistyczna, a ideowa (tzn. z przewagą tego drugiego bo nie ma partii 100/100). Nie cofnęli się w trudnych tematach nawet wtedy kiedy leciały im sondaże kilka procent.
Reszta partii zamawia drogie badania opinii publicznej i do tego dostosowuje swój program, decyzje itp., nawet z tym się nie kryjąc. To jest właśnie czystej wody populizm z definicji.

Ale to nie zmienia faktu, że państwo ma
@LaurenceFass: zaczynając od końca bardzo ciekawy post nt demografii, prześledziłem cały wątek i dziwi mnie, że większość ludzi zdaje się że nie dostrzega korzyści z posiadania dziecka które jest inwestycja. Przy braku dzieci podnoszony jest argument. że nie można się realizować, wysokie koszty itp. A według mnie to dziecko jest właśnie jedna z najlepszych inwestycji: na starość kto pomoże? Z kim będzie się spędzać czas? Ale nie trzeba się uciekać do
Według mnie stargetowani są przedewszystkim na młodych gniewnych którzy twierdzą, że państwo ich ogranicza.

@Adebisii:
Liczyłem to kiedyś. Etat przy średniej krajowej, biorąc pod uwagę wszystkie obciążenia (koszty pracodawcy, PIT, ZUS, potem VAT i akcyzy w sklepach) jest obciążony na poziomie ok. 60%. Dolicz do tego inflację (jak ktoś ma oszczędności) czy odsetki (kredyt) to może się okazać, że na "system" oddaje 80% wypracowanych owoców.
Jak to nie jest ograniczanie to
@LaurenceFass: prowadziłem jdg aktualnie zawieszona, nie uważam aby to było nadmiernie skomplikowane tylko trzeba było poświęcić trochę czasu ale jak już jakas wiedzę się podsiadło to później wiele czynności nie było tak czasochłonnych jak na początku. Co do certyfikacji to jest to potrzebne dla ogółu problemem może być to natomiast dla jednostki. Chodzi o to aby "wymusić" na, przedsiębiorcy jakąś odpowiedzialność. Masz certyfikat to nie sprzedajesz np jakieś elektroniki od chińczyka
@Adebisii:
To co jest dla mnie kluczowe to to, że jako jedyni ograniczą do blisko zera import ludzi z krajów wrogich cywilizacyjnie. PiS w tej kwestii oszukał swój elektorat.
Czyli nie zrujnujemy bezpieczeństwa przyszłych pokoleń. Stąd głosuje tak, a nie inaczej bo nie chcę brać odpowiedzialności za wzrost każdego z rodzaju przestępstw w tym gwałtów, morderstw czy bardziej szerzej bałkanizacji, potencjalnej wojny domowej.
@LaurenceFass: dość życzeniowe myślenie, sam jestem przeciwnikiem migracji ale tylko z krajów muzułmanskich. Uważam że migracja z Ukrainy jest dobra. Ale jednak uczestnictwo w UE zobowiązuje, solidarnie trzeba rozwiązać problem z migracja. Największy problem jest w krajach graniczących z Afryka jak Włochy. Niestety rozwiązaniem realnym mogłoby być chyba jedynie prewencyjnie użycie broni wobec nielegalnych. Narazie politycy się tego boją ale nastroje są coraz bardziej negatywne. Być może to się w końcu
@LaurenceFass: ale życzeniowe w tym kontekście że nie ma realnych narzędzi oprócz opuszczenia UE aby zapobiec tej migracji. Dlatego należy szukać rozwiązań a nie grozić że wyjdzie się z UE.
ale życzeniowe w tym kontekście że nie ma realnych narzędzi oprócz opuszczenia UE aby zapobiec tej migracji.

@Adebisii:
Nie jest to prawdą chyba, że masz na myśli migrantów np. z krajów muzułmańskich, którzy mają już obywatelstwo jednego z państw UE.
hmm to jakie to rozwiązania, tak aby nie opuszczac UE? Szczerze jestem ciekawy


@Adebisii:
Jedno niezwiązane z drugim. Nie trzeba opuszczać UE żeby mieć skuteczne kontrole na granicach jak i skutecznie ich bronić. Jak i można nie być w UE i mieć kiepską kontrolę / obronę granic.