Wpis z mikrobloga

Polećcie jakiś palnik do tego typu kartuszy w rozsądnej cenie. Widzę na Allegro, że zdecydowana większość jest zasypana negatywnymi komentarzami o utracie szczelności, rozpadaniu się mechanizmu regulacji i podobnych atrakcjach. Wolałbym uniknąć sytuacji w której płomień walnie mi po ręce. Czy naprawdę wciąż nie ma porządnej i wytrzymałej alternatywy dla NRD-owskiej, benzynowej lutlampy?

#lutowanie #gotujzwykopem #remontujzwykopem #majsterkowanie
krzaczor93 - Polećcie jakiś palnik do tego typu kartuszy w rozsądnej cenie. Widzę na ...

źródło: pol_pl_Kartusz-gazowy-do-kuchenek-piecykow-400-ml-28-szt-Alpen-Camping-1532_1

Pobierz
  • 9
@krzaczor93 mam takie badziewie od 3 lat, rozpalam tym grila, opalałem wypłowiałe plastiki nawet pape miejscowo grzałem i nadal żyje :p z konkretniejszych to widziałem swego czasu yato ale jak faktycznie wytrzymuje kij wie :p ogromnym minusem palnika z foto jest fakt że jak za mocno go przechylisz w czasie grzania to gaz się "wyleje" i robi się nerwowo :p
@krzaczor93: Mam na kartusze nakręcane(!). Kupiłem go razem z domem ~10 lat temu, wówczas był stary i zardzewiały - więc zapewne sporo starszy. Używam do dziś. Może warto rozważyć inny typ kartuszy?
@krzaczor93: Mam taki sam jak kolega wyżej foto wstawił. Kupiłem z 7 lat temu na ali za jakieś 8zł. Działa do dziś. Nie katowałem go ale grilla rozpala kilka razy rok w rok. Mój ojciec kupił taki sam i też sobie chwalił. Myślę, że jak nie będziesz go katował, bawił się tylko użyjesz parę razy do roku to posłuży.
Polećcie jakiś palnik do tego typu kartuszy w rozsądnej cenie.


@krzaczor93: od 15 lat uzywam (bywa, że intensywnie) palnika kupionego w Castoramie, nie pamiętam niestety marki, ale jest niebieski, na obudowie ma wytłoczone litery CFH. NIgdy nie zawiódł, o żadnych nieszczelnościach nie ma mowy.

Natomiast brat kupił sobie do rozpalania grilla palnik marki Topex na kartusze te takie turystyczne. I tu z kolei podobają mi się dwie rzeczy:
- ma szeroką