Wpis z mikrobloga

W domu ogrzewanych pompą ciepła jest pokój robiący za strych, nieocieplony, bez doprowadzonego ogrzewania. Która opcja na doprowadzenie ogrzewania, jest wg. was lepsza? Chcę aby czasem ten pokój po wyremontowaniu (dorzuceniu wełny, płyt g-k itp., czasami mógł służyć jako pokój gościnny czyli musi tam być możliwość nagrzać te 20 stopni - ale przez zdecydowaną większość roku chciałbym żeby było tam ok. kilkunastu stopni bo będą tylko szafy z rzeczami. Dodatkowo mur jest cieńszy na rogu domu tam gdzie ten pokój jest o grubość 1 pustaka, nie wiem czy to nie trzeba by domurować jeszcze?
1. Pod tym pomieszczeniem, jest salon gdzie można by od jednej z rur wyciąć i dospawać odgałęzienie poprowadzone jak najbliżej sufitu, przebić sufit w miejscu gdzie zaczyna się ten strych, doprowadzić tam tą rurę i założyć tam normalny kaloryfer - i wtedy ogrzewanie wodne.
2. Zastosować jakiś kaloryfer elektryczny - ale tutaj boję się o energooszczędność takiego rozwiązania, no i czy wydoli gdy będzie potrzebny i ktoś chciałby tam faktycznie spać. No bo to chyba trzebaby z 1500W dać? W sumie nie wiem ile... Pokój ma powierzchnię ok 12m2, z tym że kubaturą coś ok. niecałych 25-30m2 bo dach jest w formie ostrosłupa mniej więcej.
#pytanie #remontujzwykopem #ogrzewanie #dom
  • 5
@interpenetrate a jak czesto masz gości? mysle że kucie stropu i #!$%@? się z tym wszystkim bedzie ja tyle kosztowne, że nawet jesli grzejnik elektryczny wyjdzie drożej, to minie wiele lat zanim opcja nr 1 ci się zwróci. ale to tylko na chłopski rozum, nie znam się