Wpis z mikrobloga

  • 120
@ChlopoRobotnik2137: Referendum jest narzędziem walki pisu z opozycją a nie próbą poznania przez władzę zdania społeczeństwa na jakiś temat. Ulotka to doskonale wyjaśnia. Przy okazji ujawnia, że głosujacych w referendum władza traktuje jak bydło, do której można przemawiać językiem brukowca a ta to łyknie. Jaśniej się nie da.
  • Odpowiedz
@TwojHimars: Najpiękniejsze jest to, że pis tak nakręca te plany NATO na Tuska, a sam braciszek prezesa to podpisał jako, uwaga, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Polski czyli prezydent ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TwojHimars: Referendum jest tak skonstruowane, że jest niewiążące dla władzy. Poprawnie w pytaniach powinny być odniesienia do jakiegoś prawa lub ustawy lub decyzji administracyjnej które trzeba według woli narodu wprowadzić lub zmienić. A tak to tylko deklaracja jak powinno być i nic z tego prawnie nie wynika. Równie dobrze mogło to być pytanie "uważam że na świecie powinien panować pokój tak/nie".
  • Odpowiedz
głosujacych w referendum władza traktuje jak bydło, do której można przemawiać językiem brukowca a ta to łyknie. Jaśniej się nie da.


@TwojHimars: a, czyli jak zagłosuje (jakkolwiek) na referendum to będę bydłem a jak nie zagłosuje to będę mądry i oświecony. Tez jestem wyczulony na manipulacje i szczucie i mój alarm wyje właśnie jak #!$%@?
  • Odpowiedz
@TwojHimars: to referendum ma się tak do zwykłego poznania opinii społeczeństwa, jak pytanie się wujka czy przestał gwałcić swoją małoletnią córkę by poznać jego zdanie o aferze pedofilskiej

pytania z podstawioną tezą nie sprawdzają nic, mają podzielić ludzi i dać PISowi korzyść obchodząc prawo
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: to referendum jest debilne, konstrukcja pytań to żart bo albo sugeruje co jest dobra opcja albo jest nieprecyzyjne jak to o emerytury (łączy zrównanie wieku emerytalnego k/m i podniesienie go na co ja np odpowiedziałbym tak/nie a nie tak/tak albo nie/nie) Ale obecna u nas demokracja pośrednia jest kijowym ustrojem, wolałbym coś na wzór Szwajcarii i popieram każda możliwość wyrażenia swojego głosu. Imo to referendum jest tak bombardowane dlatego bo
  • Odpowiedz