Wpis z mikrobloga

#apple #macbook szukam laptopa na studia/do pracy/jakiś lekki mastering muzyki, zastanawiam się pomiędzy M1/M2. wiadomo że teraz starszy dostanę o wiele taniej, ale jedna rzecz która mnie odrzuca to bryła, w M2 jest to dla mnie o wiele bardziej przystępny kształt, tylko że w podstawowej wersji dysk podobno nie dorównuje M1? to będzie mój pierwszy macbook więc jeśli macie jakieś spostrzeżenia to napiszcie
  • 5
@guzziec: Air M1 to wciąż najlepszy stosunek ceny do jakości i szybkości wśród sprzętów Apple. Nie znam się na masteringu muzyki - jak bardzo jest to obciążające bo musisz mieć na uwadze, że Air M1 nie ma aktywnego chłodzenia.

Jeżeli chodzi o M2 to rzeczywiście wolniejsze są wersje 256GB. 512GB są ok a w dzisiejszych czasach i tak bym celował w taki rozmiar.
@guzziec: Co najmniej 6-7 lat będą dostawać najnowszy macOS a potem pewnie jeszcze przez parę lat łatki bezpieczeństwa. Czyli Air M1 pewnie będzie do 2026-27 miał co roku nowego os-a. M2 z 2 lata dłużej.
Prędkość dysku może mniejsza w pomiarach, ale wciąż bardzo dobra. Nie zauważysz różnicy.

M1 czy M2 - co nie weźmiesz, będzie dobre pod względem specyfikacji. Tylko pamiętaj, że trzeba brać 16GB RAM.

Wybierz ten na którym będzie Ci przyjemniej pracować. Ekran, porty, design ¯\(ツ)/¯