Wpis z mikrobloga

Parę chwil temu w TokFM pewna Pani zasugerowała, żeby na wybory wziąć swój długopis - najlepiej koloru np. zielonego bądź innego nietypowego, dlaczego? Ano, żeby nie głosować tym długopisem, który podstawia Ci komisja, ponieważ mogą tym samym długopisem dopisać dodatkowy krzyżyk co skutkuje unieważnieniem twojej karty wyborczej. Wydaję mi się to mega sensowne.
Na wyborach prezydenckich okazało się, że 100tys. głosów było nieważnych z powodu zakreślenia więcej niż jednego krzyżyka.
#wybory
#polityka
  • 14
Parę chwil temu w TokFM pewna Pani zasugerowała, żeby na wybory wziąć swój długopis - najlepiej koloru np. zielonego bądź innego nietypowego, dlaczego? Ano, żeby nie głosować tym długopisem, który podstawia Ci komisja, ponieważ mogą tym samym długopisem dopisać dodatkowy krzyżyk co skutkuje unieważnieniem twojej karty wyborczej. Wydaję mi się to mega sensowne.


@szej: xDDDDD fajnopolska teoria spiskowa.
Moze warto sprawdzic, czy mp. nie zbudowali tajnej kopii lokalu wyborczego.

Ja mysle,
yhbgrobdoivbvwamsv - >Parę chwil temu w TokFM pewna Pani zasugerowała, żeby na wybory...

źródło: Screenshot from 2023-10-097

Pobierz
Na wyborach prezydenckich okazało się, że 100tys. głosów było nieważnych z powodu zakreślenia więcej niż jednego krzyżyka.


@szej: Bo ludzie mówili, żeby oddając nieważny głos nie wrzucać pustej kartki, tylko zaznaczyć obydwu kandydatów. Bo na pustej może ktoś postawić krzyżyk.
W rzeczywistości sfałszowanie wyborów jest bardzo trudne - członkowie komisji mają poparcie różnych komitetów, są obserwatorzy, formalnie każda karta musi być obejrzana przez całą komisję. wystarczy, że ktoś zauważy, że wyciągasz
Na wyborach prezydenckich okazało się, że 100tys. głosów było nieważnych z powodu zakreślenia więcej niż jednego krzyżyka.


@szej: bo to były głosy protestu. Część ludzi w pełni świadomie oddaje głos niewazny, sam sie zastanawiam czy do Senatu takiego nie oddać (u mnie opozycja ma pewny mandat, a wystawili takiego leśnego dziada starego, który dosłownie przeapada po wyborach i nic nie robi). Ponadto wszyscy gadający o oszustwach wyborczych chyba zapominają o dwóch