Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich mirków.

Mam prośbę do Was i mały kłopot. Mianowicie muszę połączyć dwie sieci. Mam taki mały plan wykonany w Cisco Packet Trace (zero profesjonalizmu):

https://drive.google.com/file/d/0Bxd-x-nr88wIajcyTGVnbF81dDA/edit?usp=sharing

Routery na niebieskim polu na żywo chciałbym połączyć przez WiFi.

A ogólnie chciałbym zrobić tak aby z routera po lewej stronie miały urządzenia po prawej stronie. Zależy mi na tym aby były to różne sieci, oddzielne, bezpieczne.

Chciałbym abyście mi pomogli zaadresować, podzielić na podsieci bo jest to dla mnie czarną magią.

Oczywiście plusy gwarantowane oraz stokrotne dzięki nawet sup jeżeli kogoś to pocieszy.

Z góry dziękuje za pomoc.

#informatyka #sieci #internet #wifi #router #cisco #adresacja
  • 16
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Tak.

Mam tak:

Budynek nr 1

Router w domu Sagemcom 2704 - internet

Na dachu TL WA5210G - nadajnik

Budynek nr 2

Na dachu Edimax EW-7206APg - odbiornik

W środku TL-WR841ND - Hot Spot
  • Odpowiedz
@Caishen: w takim razie Sagemcom musi być ustawiony jako jedyne urządzenie z włączonym DHCP. WA5210G musi działać jako Repeater, Edimax jako AP Client i WR841ND też jako Repeater. Inaczej będziesz miał po prostu dwie podsieci (dajmy na to 192.168.0.xxx oraz 192.168.1.xxx) Przy rozwiązaniu które zaproponowałem, będziesz miał tylko jedną sieć, z jednym serwerem DHCP, przez co wszystkie urządzenia będą miały IP z tego samego zakresu. Sieć jest tak bezpieczna, jak jej
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: O bezpieczeństwie chodzi mi o to iż osoby nieautoryzowane będą się logować do ostatniego routera ( TL-WR841ND ).

Dzięki wielkie za pomoc. Zaczynam ustawiać na żywo.
  • Odpowiedz
@Caishen: Tak, gdyż komputery z obu sieci najzwyczajniej w świecie nie będą się widziały. W takim wypadku TP linki pracują jako zwykłe routery WIFI z włączonymi DHCP.

Hmm, no to może być problem. Kurczę, ciężko jest rzeźbić sieć na odległość nie mając fizycznej możliwości sprawdzenia opcji. Spróbuj w trybie AP nadajnik zrobić.
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Sorry za zawracanie tyłka. Ten repeater wystarczyło w google wpisać xD

To jak miałby pracować jako zwykłe routery to trzeba było by je odpowiednio zaadresować a z tym się najbardziej gubię.
  • Odpowiedz