Wpis z mikrobloga

Izrael miał 180k wojska, powołał do tego 300k rezerwistów w 48h. Teraz chce jeszcze dowołać 400k(!!!) rezerwistów. Prawie 1 000 000 żołnierzy. MILION ludzi pod bronią. Liczby na poziomie tych z 2 wojny światowej. Liczby które słyszałem, ze strony osintowców, że odeszły już w niepamięć, a teraz 500 tys. żołnierzy ma być niemożliwe do osiągnięcia (nie licząc zaledwie 2-3 państw).

Ostatnie miesiące czytałem, że Izrael jest słaby, że nie daje rady, czytałem nawet mega głupie teorie o niebiańskiej Jerozolimie na Ukrainie, kolportowane przez onuce. A tutaj się okazuje, że Izrael jest mega silny, po prostu ostatnio postawił na normalizację stosunków z krajami arabskimi, zluzował też zabezpieczenie granicy z palestyńczykami co jak widać okazało się błędne.

Izrael lada moment będzie miał pod bronią 1mln żołnierzy. Liczba jak z kosmosu.

Po co im tylu żołnierzy?

Wołam ekspertów co śledzili swego czasu wojną domową w #syria i się znają @Zuben @60groszyzawpis
#izrael #bliskiwschod #palestyna #wojna #ukraina
  • 16
  • Odpowiedz
@dziadeq: Mi się wydaje że wjazd wojskiem do Gazy jest bardzo prawdopodobny. Jednak ta operacja raczej nie wymagać będzie tylu ludzi. tu pewnie bardziej chodzi o zabezpieczenie wszystkich frontów i wnętrza kraju. W reakcji na inwazję, czy masakrę Gazy, raczej nie spodziewałbym się by kraje arabskie zrobiły coś więcej niż protesty, ale jeśli chodzi o Hezbollah to już może być różnie. Iran też coś wspominał o czerwonych liniach. Tak więc, pewnie
  • Odpowiedz
@60groszyzawpis: @cybher2 @wiluxpl ja obstawiam zajęcie brzegu stefy Gazy tak aby wojska izraelskie przejęły dostęp do portów i będą chciały zając tereny między Egiptem a strefą Gazy tak aby zamknąć w kleszczach Hamas.

Na pewno będzie to walka od drzwi do drzwi i będzie dużo ofiar pośród cywilów. Żydzi nie będą się patyczkować. Na pewno będą chcieli pokonać Hamas tak mocno jak to się da.

Czekamy na rozwój sytuacji a znając
  • Odpowiedz
Po co im tylu żołnierzy?


@dziadeq: po pierwsze i najważniejsze - Izrael tym co teraz zrobi musi pokazać siłę i determinację, żeby żadnemu sąsiadowi nie przyszło do głowy interweniować w jakikolwiek sposób. Ich jedyną drogą jest teraz pełna mobilizacja, zabezpieczenie granic i silne uderzenie na Hamas\Strefę Gazy. Do takiego pokazu siły potrzebują ogromnej armii. Nie potrzebują tylu żołnierzy do samej pacyfikacji całej Strefy Gazy, ale by pokazać, że nawet walcząc z
  • Odpowiedz
Jednak ta operacja raczej nie wymagać będzie tylu ludzi


@60groszyzawpis: Przecież to jest ogromne terytorium. Normalne kraje nie robią tego jak ruscy że rzucają fale i yolo, za frontem trzeba zbezpieczyć tyły żeby nie tworzyły sie bojówki partyzanckie na tyłach frontu. Całą strefe gazy obsadzić ludzmi to jednak troche ich musi być
  • Odpowiedz
Ostatnie miesiące czytałem, że Izrael jest słaby, że nie daje rady, czytałem nawet mega głupie teorie o niebiańskiej Jerozolimie na Ukrainie, kolportowane przez onuce.


@dziadeq: to może nie czytaj stron typu kresy24 to nie będziesz sobie śmieciami głowy zasypywal
  • Odpowiedz
@dziadeq: potrzebują 1mln bo najpewniej chcą zrobić to szybko a by to 180k zawodowców mogło wpaść do gazy to co najmniej 2 tyle musi zabezpieczać granicę. To nie są ruscy idioci ktorzy będą sie strzelać 2 lata o kupę gruzu na Ukrainie i ponosić straty tylko najpewniej wpadną z taką siłą by na m2 strefy Gazy przypadało 10 Żydów, nie wspominając o ataku z powietrza który juz trwa.
  • Odpowiedz
@dziadeq

Walka z Hamas, Hezbollah (inwazja na Liban) i ewentualnie z Iranem.

Tylko, że przy ich liczbie ludności nie mogą utrzymywać długo takich liczb pod bronią, bo padnie Im gospodarka. To musi być szybka akcja.
  • Odpowiedz