Wpis z mikrobloga

No dzień dobry, przypominam że lewica jest jedyną (chyba na 80%) partią która jest otwarcie przeciwna przymusowemu poborowi wojskowemu. Wobec poborowi, która nawet kochana przez niektórych #konfederacja nie jest wstanie wydukać jawnego postulatu w tej sprawie. Myślicie, że ich obchodzą chuopy, które przegrywają życie? Konfa to partia dla oskarków deweloperskich i posiadaczy firm, a nie dla prosty chuopów

https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/lewica-nie-kwestionujemy-prawa-do-poboru-na-cwiczenia-ale-powinien-on-dotyczyc-tylko-tych-ktorzy-chca,654393.html
https://lewica.org.pl/aktualnosci/7412-kulasek-dobrowolna-sluzba-wojskowa-tak-pobor-nie

Lewica natomiast konsekwentnie jest przeciwko poborowi. Skuteczna armia to armia złożona z ludzi, którzy chcą w niej być, którzy traktują służbę jak spełnienie marzeń, a nie jak przykry obowiązek. Szczególnie istotne jest to, aby do wojska wciągać osoby ze specjalistycznymi umiejętnościami - zaznacza.

#polityka #przegryw #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wybory #neuropa #redpill
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BayzedMan: Lewactwo jak zwykle pobłażliwe dla gównażerii. Partia, która obieca obowiązkowy pobór do 40 roku życia dla kobiet i mężczyzn ma mój głos. I nie żadne tam ćwiczonka dla suchoklatesów, minimum bite dwa lata zaprawy. Ktoś w końcu musi zrobić z konfiarzy meżczyzn.
  • Odpowiedz
@BayzedMan: Dlaczego wzywasz do osłabiania Polski? Przecież twój kraj bez rezerwistów by już dawno padł, bajki o tym, że stu tysięczna armia zawodowa wszystko załatwi to bajki dla odklejeńców, w które nikt poważny obserwując to co się dzieje na Ukrainie i w Izraelu już nie wierzy. Bez rezerwistów Polska jest w niebezpieczeństwie i czas wznowić ZSW.
  • Odpowiedz
@BayzedMan A co, jeśli w kraju nie ma wystarczająco dużo osób dla których służba to spełnienie marzeń, by zapewnić państwu bezpieczeństwo?
Jestem ciekaw jaką na to receptę mają przeciwnicy poboru. Odpowiesz? W zdrowym kraju pobór obejmuje wszystkich obywateli i nie ma wtedy mowy o dyskryminacji.
  • Odpowiedz
@niochland Izrael, Dania, Szwecja na przykład( ͡º ͜ʖ͡º) bo chyba nie muszę tłumaczyć, że był to skrót myślowy dotyczący płci zdrowych, pełnoletnich obywateli?
  • Odpowiedz
Izrael, Dania, Szwecja na przykład


@kiszczak: A USA, UK, Irlandia, Francja czy Hiszpania nie mają, więc co to za argument? Te wymienione przeze mnie kraje są jakieś upośledzone?
Jakoś wolałbym, żeby armia mojego kraju była na poziomie USA, Francji czy Hiszpanii, albo Polski, bez obowiązkowej służby wojskowej, niż na poziomie Danii czy Szwecji xD Izrael jest otoczony ze wszystkich stron wrogimi krajami, którzy tylko czekają na to, żeby ich zaatakować. W dodatku jak obywatel Izraela jest poszkodowany przez takich terrorystów z np. Palestyny to Izrael się nie #!$%@?. Walczyć za tłuste kocury z PiSu i generałów z andrzejowego nadania? xD Morale normalnego człowieka wynoszą 1/10

Jak ci się wojsko podoba to idź się przysłużyć krajowi, pokopiesz trochę okopów, wypucujesz flintę sierżanta i zjesz
  • Odpowiedz
@niochland

Te wymienione przeze mnie kraje są jakieś upośledzone?


Nie, semantycznie można byłoby się doczepić do tego określenia. Ale w podejściu do poboru w moim mniemaniu nie do końca rozważne. Zresztą w ocenie tego aspektu należy uwzględniać więcej czynników. Przede wszystkim położenie geograficzne i w związku z nim zapotrzebowanie na liczebność armii niezbędnej do obrony granic kraju w przypadku zagrożenia, potencjalnych wrogów, a także wiele innych.
Co do reszty Twojej wypowiedzi:
  • Odpowiedz
@niochland Ale jeśli już przedstawiłeś się jako przeciwnik , to zechcesz odpowiedzieć na pytanie:

A co, jeśli w kraju nie ma wystarczająco dużo osób dla których służba to spełnienie marzeń, by zapewnić państwu bezpieczeństwo?

Jestem ciekaw jaką na to receptę mają przeciwnicy poboru.
  • Odpowiedz