Wpis z mikrobloga

Czy ktokolwiek z opozycji wylewał cokolwiek z "szambiarek" na tych generałów?


@Davvs: Przecież jeszcze w 2021 r przy okazji kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusia, Rożański i Skrzypczak i wielu polityków PO walił non stop w kierownictwo WP że się kompletnie nie nadają i że decyzja o wysłania wojska na "biednych migrantów" to zbrodnia. Walili więc i w gen. Andrzejczak i gen. Piotrowskiego. A teraz wielkie zatroskanie stratą "wielkich dowódców". Dwa
@Thorkill: Z tym, że to nigdy nie był pisowskie trepy. Przecież w 2020 chciano zdymisjonować Andrzejczaka xD Każdy polityk krytykujący sytuacje na granicy też pomijał Andrzejczaka oraz Piotrowskiego ponieważ wszystkie ustalenia i decyzje szły od razu do DGRSZ, więc tak jakby stopień wyżej.
Możliwe, że ktoś tam miał ich dwóch na myśli, jednak przez patologiczne zarządzanie WP, sytuacja wyglądała tak, że dwóch najważniejszych generałów nie miało w wojsku prawie nic do
ponieważ wszystkie ustalenia i decyzje szły od razu do DGRSZ,


@Pasciba: Bzdura, w tamtym okresie nikt nie był pomijany. Jakieś wymysły dla debili. Tu masz przykład ze był wtedy w normalnym łańcuchu dowodzenia i zajmował się kwestią granicy z Białorusią. https://www.tvp.info/56972764/obrona-granicy-polsko-bialoruskiej-gen-piotrowski-o-zatrzymaniu-fotoreporterow-o-zatrzymaniu-fotoreporterow-nikt-nikogo-nie-uderzyl-nikomu-nie-ublizal

Przy okazji obrony wtedy żołnierzy WP, był krytykowany przez dziennikarzy i polityków PO.
A co do "pisowskie trepy": pełno wypowiedzi Ochojskiej Frasyniuka, Szczerby czy Jońskiego uderzających w WP a więc jego generałów. Chłopie mam oczywiste rzeczy ci w,yszukiwać? Przecież takich wypowiedzi było wtedy pełno.


@Thorkill: z tych wszystkich osób które wymieniłeś to tylko Joński ma coś wspólnego z KO, reszta nie. To po co ich wymieniasz?
Joński ma coś wspólnego z KO


@Hieronim_Berelek: Szczerba jest posłem PO. Teraz znów kandyduje z tej partii. Ochojska jest europosłanką KO. Ale byli i inni Pomaska, Sterczewski, Jachyra, Praktycznie całe PO waliło w tamtym okresie w wojsko i straż graniczna, zarówno w zwykłych żołnierzy jak i dowództwa tych formacji. Apogeum tego zjawiska był wtedy ten sławny wpis Kurdej Szatan.
@Thorkill: Pamiętam, że spora część opozycji krytykowała żołnierzy, jednak wg. mnie nie zmienia to faktu, że Piotrowski mały miał wpływ na to, ja wyglądała sytuacja na granicy. Tak czy siak, uważam że to wielka szkoda, że akurat tych dwóch generałów postanowiło odejść.
2 z 3 najważniejszych generałów odchodzi z wojska


@Hieronim_Berelek: Sprawa traktowana przez PO i jego sympatyków absolutnie instrumentalnie, co dowiodłem wyżej przykładami że kiedyś ci gen. byli krytykowani i uważani za "pisowskich". Co do odejść. Gen Piotrowski powinien sam podać się dymisji już dawno temu w związku z blamażem przy rakiecie pod Bydgoszczą. Gen Andrzejczak podjął taką a nie inna decyzję. Jego wybór. Mamy 20-30 innych generałów na jego miejsce.
@Hieronim_Berelek: Na to wygląda. Czy stało za tym jakieś wyrachowanie polityczne żeby nie robić awantury przed wyborami czy to słabość i błędy Dudy nie umiem powiedzieć. Ale sądze że Błaszczak gdyby dostał sygnał z pałacu prezydenckiego że jest zgoda, to natychmiast wysłałby wniosek o jego dymisję.
albo wybrali niekompletną osobę na stanowisko i przez 5 lat trzymali ją na stanowisku


@Hieronim_Berelek: Nie umiem nic powiedzieć o gen. Piotrowskim. Może było niekompetentny zawsze może to jednostkowy błąd, wpadka, która mu się zdarzyła, nie wiem. Być może gość był dobry na spokojny czas a w czasach niespokojnych wyszło że jednak jest niekompetentny,