Wpis z mikrobloga

1 bieżnik, czy jeszcze jest.
2 uszkodzenia typu popękania, dyskwalifikują gumę.
3 to czy jeszcze jest miękka, stara guma wulkanizuje i twardnieje przez co staje się śliska.

Najlepiej ilość bieżnika i rocznik. Jak duże Moto to 5-6lat i wymiana niezależnie od stanu bieżnika.
  • Odpowiedz
  • 0
@konrad7348988: bieżnik jak nowy, guma wydaje się miękka (choć nie mam porównania) - mam chińskie opony, kumpel się na nich wyglebił (uciekło mu tylne koło), a mnie też ostatnio uślizgnęło w zakręcie przy niskiej prędkości (nie hamowałem, nie dodawałem gazu)... Optycznie wyglądają jak nowe, ale chyba jakość tej gumy nie jest najlepsza.

@gimows: ewentualnie na jakie gumy jeszcze zwrócić uwagę? W sumie mogą tyć tak miękkie (bo to daje przyczepność,
  • Odpowiedz
@Ranger: Mam u siebie, przednia już skończona. Szału nie ma, ale sprawują się dobrze.
W weekend szukam nowych, raczej z wyższej klasy, ale to z racji mojego stylu jazdy, nie słabości aktualnych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranger budżetowe bardziej do małych pojemności i wtedy nie ma uślizgów nawet zimą w deszczu, za to w terenie totalnie się nie sprawdzają, ale to nie gumy pod teren
  • Odpowiedz