Wpis z mikrobloga

No i na kogo ma chłop zagłosować?

PIS - Tutaj w ogóle szkoda czasu na stukanie w klawiaturę.

Lewica - Nie mam nic przeciwko niektórym SENSOWNYM postulatom lewicowym, ale obecna partia "Lewica" to po prostu czuby. Odpadają za sam fakt chęci wprowadzenia domniemania winy w przypadku oskarżenia o gwałt. Dodatkowo na drugiej debacie babka z Lewicy zwracała się bezpośrednio do kobiet pokazując, że facetów mają gdzieś. Jedyny plus dla tej partii to opcjonalna służba wojskowa.

KO - Rozważałem dość poważnie, ale raczej odpadają ze względu na prześciganie się z pisem w socjalu. Nie chcę kredytu 0% ani dopłaty do wynajmu. Nie chcę żeby Państwo mi coś dawało. Po prostu mi nie zabierajcie. Dodatkowo mają u siebie zielonych, którzy też czasem mają nienormalne pomysły. Dodatkowym argumentem przeciw jest też chęć odsunięcia od władzy tych samych ludzi. Ile można głosować na PIS i PO...

Trzecia Droga - Głosowałbym, ale nie mogę się przemóc, żeby zagłosować na koalicję, w której jest PSL.

Konfederacja - Połowę programu popieram. Drugą połowę nie. Nie jestem zwolennikiem kierowania się jakimikolwiek przekonaniami religijnymi w polityce. Nie popieram zakazu aborcji. Nie jestem za wyjściem z UE, ale jestem za tym, żeby Polska walczyła z bezsensownymi pomysłami UE. Konfederacja raz mówi, że chce wyjść, raz mówi że chce tylko dbać o interesy Polski, więc sam już nie wiem. Nie pomagają też kontrowersyjne osoby na listach wyborczych. Na plus walka z covidowym zamordyzmem podczas gdy inne partie potulnie wprowadzały nakazy i zakazy.

Muszę wybrać coś z ostatnich trzech, ale legitnie nie mam pojęcia w jaki sposób wybrać.

#polityka #debata #wybory
  • 24
  • Odpowiedz
@jaszczomp_glapczajld: ja głosuję na PiS bo chcę mieć stabilny rząd współpracujący z prezydentem. A to że z tego samego powodu będę później namawiał do wyboru pisowskiego prezydenta to inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ortalionnajman: Nie, dzięki. Nie chcę w Polsce drugiej rosji, bezkarności, układów, propagandy. rozwalania gospodarki i braku niezależnych sądów. To jest jedyna partia, przeciwko której powinno się iść zagłosować na kogokolwiek jeśli nie ma się pomysłu. Nie ma nic gorszego.
  • Odpowiedz
@jaszczomp_glapczajld: ostatnio napisałem to kogoś mającego taką samą rozterkę, że przy Trzeciej Drodze napisał najmniejszą obelgę, a tobie zaś powiem, że napisałeś o nich najmniej (PiS oczywiście tutaj omijam, bo go nie bierzesz pod uwagę)

Głosując na kandydata PL2050 będącego na pierwszym lub drugim miejscu zmijeszasz szansę, że wejdzie kandydat PSL-u, jeżeli w twoim okręgu TD ma szansę na tylko jeden mandat
  • Odpowiedz
Głosowałbym, ale nie mogę się przemóc, żeby zagłosować na koalicję, w której jest PSL.


@jaszczomp_glapczajld: To jest wspólna lista, a nie prawdziwa koalicja. To nadal dwie rózne partie i Hoło tego nie ukrywa.

Chodzi o to, by się głosy na PSL nie zmarnowały.
  • Odpowiedz
@Pas-ze-mna-owce: :)

Przeczytałem teraz program PSL na szybko i w sumie jestem przeciwko ich propozycji o dotacji 100 tysięcy złotych do wkładu własnego oraz kredytowi 1,5%, ale myślę że mogę to przeboleć. Jeśli mam wybierać między Trzecią Drogą, a Konfą, to w Konfie jest dużo więcej niewiadomych. Zawsze jest jeszcze szansa, że tego nie wprowadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak czy siak, chyba podjąłem decyzję i
  • Odpowiedz
@jaszczomp_glapczajld: Jakbyś się wahał, to pamiętaj, że lepiej iść i zagłosować na kogokolwiek innego niż PiS, niż nie pójść wcale:
https://wykop.pl/wpis/72902639/wybory-pis-po-ko-konfederacja-trzeciadroga-lewica-

A tutaj wyliczenia na kogo się opłaca głosować:
https://wykop.pl/wpis/73077069/do-wyborow-pozostalo-9-dni-bekazpisu-bekazprawakow#258126379

Wychodzi Trzecia Droga. U każdego coś nie będzie pasować. Ale chodzi o to że u innych jest tego więcej.
  • Odpowiedz
@jaszczomp_glapczajld: jeżeli to twoje pierwsze wybory to rozumiem, ale jeśli nie to powinieneś już podłapać na czym to polega - dumasz dokładnie którą partię wybrać tak jakby twój głos miał najważniejsze znaczenie a przecież rzeczywistość będzie jedna - pis+konfederacja lub ko+3d+lewica i masz wybór jedynie pomiędzy tymi dwoma koncepcjami, nic innego nie będzie
  • Odpowiedz
w której jest PSL.


@jaszczomp_glapczajld: wystarczy poczytać jaki ból dupy w pslu wywołały porządki Kosińska kamysza żeby zdać sobie sprawę, że to już inna partia niż te chodzące stołki które były lata temu
  • Odpowiedz