Wpis z mikrobloga

@Pawel993: patrząc na "menu" w tych wyborach odechciewa się wszystkiego. Z drugiej strony zostawienie karakana i jego bandy u władzy to drugi najgorszy możliwy wybór. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wiedzmy: ilość kandydatów przy obecnej ordynacji nic nie znaczy, gdyż losy każdego kandydata zależą bardziej od szefa jego partii, niż od wyborców, w związku z czym znaczna większość tych ludzi jest wierna szefom, nie wyborcom i jest botami tych szefów. Wybór jest tylko między szefami, których jest raptem kilku.
  • Odpowiedz
@mk321: ja wiem, na kogo zagłosuję, ale wiem też, że robiąc to wymieniam dżumę na cholerę i jednocześnie oddalam niebezpieczeństwo kiły i eboli.
  • Odpowiedz
każda partia ma około tysiąc kandydatów, a wy nigdy #!$%@? nie macie na kogo głosować.


@wiedzmy: Głosuje się na partię tak naprawdę nie na kandydata. Ty zagłosujesz na porządnego człowieka a zamiast niego przez twój głos wejdzie największy #!$%@?
  • Odpowiedz
Głosuje się na partię tak naprawdę nie na kandydata. Ty zagłosujesz na porządnego człowieka a zamiast niego przez twój głos wejdzie największy #!$%@?


@masz_fajne_donice: oczywiście, że tak. Ludzie nie mają pojęcia, jak działa ordynacja d'Hondta i dlaczego prowadzi do patologii, które właśnie obserwujemy w polskiej polityce.
  • Odpowiedz
Według ostatniej średniej z sondaży PiS z Konfederacją będzie miał większość:


@mk321: Z KO, Trzecią drogą i Lewicą też będzie miał większość.

Jak nie wiesz na kogo głosować, ale nie chcesz, żeby PiS w koalicji miał większość, to głosuj na Trzecią Drogę:


@mk321: Nie, bo jak trzecia droga będzie miała 8%, to już z razem z pisem będą mieli większość.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: nie. Kolejność uzyskanych mandatów zależy od liczby otrzymanych głosów. Jeśli twój przykładowy porządny kandydat uzyska więcej głosów od twojego przykładowego #!$%@? z tej samej partii, to mandat uzyska ten porządny.
To "głosowanie na partie a nie osoby" to szkodliwa brednia.
  • Odpowiedz
@slapdash: Nie zrozumiałeś. Mamy trzech kandydatów na wyborach i jednego zwycięzcę.
Partia X kandydat A średni - 20 głosów
Partia Y kandydat B #!$%@? - 15 głosów
Partia Y kandydat C porządny - 6 głosów

Zagłosowałem na kandydata C porządnego. Który
  • Odpowiedz
@Cyslav: pokaż mi gdzie cenzurowali reklamy Konfederacji. Nikt nigdzie.

Nie jest. Konfederacja sama mówiła, że "dla gospodarki" (czytaj "dla zamorydzmu i katolibanu") są gotowi wejść w koalicję z kimkolwiek.

Nikt z KO, Trzeciej Drogi, Lewicy, Bezpartyjnych tego nie mówił. Jest więc to mniej prawdopodobne.
  • Odpowiedz