Wpis z mikrobloga

1) Hołownia jest bezdyskusyjnym zwycięzcą - przekazane prostym językiem konkrety i obietnice, bez żadnych kontrowersji, korzystanie z lubianego języka o wewnętrznej zgodzie; trochę przypominał Tuska z lat 2007-2011.
2) Bosak plasuje się za Hołownią - również konkretny i merytoryczny, ale w kilku miejscach posługiwał się zbytnimi ogólnikami i zbyt trudnym językiem jak na przeciętnego wyborcę. Wstawki o Ukraińcach dadzą mu tyle samo zwolenników co przeciwników.
3) Wielgus bardzo poprawnie, ale bez pazura. Wpadka z liczba mieszkań niestety zniwelowała prawie cały kapitał jaki mogli zbić tą obietnicą wyborczą.
4) Morawiecki klepał to co zawsze i to co klepią Wiadomości. Nikogo do PiSu nie przekona, a jego występ obliczony był na mobilizację swojego elektoratu.
5) Tusk był po prostu fatalny. Mówię to jako osoba, która miała spore oczekiwania względem jego występu. Mówił i myślał za wolno, za bardzo angażował się w przepychanki z Morawieckim, nie przekazał niemal żadnych konkretów. Jego zadaniem było oddemonizowanie swojej osoby i rozwianie obaw Polaków w najważniejszych kwestiach (np. ja chciałem usłyszeć deklaracje w sprawie braku akceptacji dla paktu migracyjnego) i w tym zakresie przegrał z kretesem. Zresztą już szarpana odpowiedź na pierwsze pytanie była zwiastunem katastrofy.

#debata #polska #wybory
  • 30
@moj_wykopowy_login: Być może. Nie miał jednak trudnego zadania, wystarczyło aby sztab przekazał mu odpowiedni materiał, który następnie mógł wkuć na pamięć. Moim zdaniem kłótnie z Morawieckim wybijały go z rytmu i sprawiły, że dał się ponosić emocjom.

Jak widać słaba kampania KO to nie przypadek.
@wjtk123 moim zdaniem (i wydaje mi się, że Tuska również co powiedział na początku 1 wypowiedzi) jego rola na tej debacie ograniczyła się do dotarcia do elektoratu pisu i poinformowanie ludzi, którzy oglądają tylko TVP o aferach, przekrętach i tajemnicach rządu. Bo w TVP tego nie powiedzą i ukrywali, Tusk chciał wykorzystać szansę. Czy się udało? Wątpię, że twardzi oglądacze TVP zauważyli tutaj to, prędzej niekompetencje.
@wjtk123: Tusk juz jedzie na oparach i to bylo niestety widac. ale tez jest chyba przedstawicielem pokolenia, ktore powoli przemija w polityce. idzie nowe i to bylo widac w tej debacie.
np. ja chciałem usłyszeć deklaracje w sprawie braku akceptacji dla paktu migracyjnego


@wjtk123: a czy to by zaważyło o tym, czy na niego zagłosujesz czy nie? Nie. I tak na niego, albo na kogos z opozycji, zagłosujesz. Wiec to jak wypadł nie miało najmniejszego znaczenia.