Wpis z mikrobloga

czym sie to rozni od fento-lasik?


@rtg_: Fentolasik różni się tym że używa lasera fentosekundowego jest droższym i bardziej bolesny bo laser fentosekundowy naciska na twoje oko w przypadku mikrokreatonu nie czuć nacisku ani bólu. SBK-lasik dokonuje nacięcia o grubość 90 mikrometrów a fentolasik 110 mikrometrów. Mniejszy płatek na oku jest korzystny. "starburst" nie mam ale widzę aureole wokół świateł np. ledowych powinna zniknąć w ciągu kilku miesięcy a jak nie
@Orbiter01: Ile czasu taki zabieg trwa? Jak powrót do zdrowia - jak się czułeś/widziałeś w dzień zabiegu, następnego dnia? Jak widzenie w dzień/w nocy? Odrazu po zabiegu widać ostry obraz?
Wiem że powrót do pełnej sprawności wzroku jest zależny od organizmu, ale jakiś pogląd na sytuację da ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aaa, no i ile Ciebie to kosztowało, i gdzie robiłeś?
@MamByleJakiNick zabieg trwa kilka minut na oba oczy powrót do zdrowia trwa krótko i długo zależy o co ci chodzi. W dzień widzi się świetnie w nocy inaczej widzi się aureole jak patrzy się na lampy światło generalnie rozchodzi się inaczej. Natychmiast po zabiegu widzi się lepiej a w ciągu 8 godzin od zabiegu już widziałem jak w okularach. Kosztowało mnie to 6000 zł plus wizyta kwalifikacyjna 350 zł i do tego
@Orbiter01 kilka minut? To nieźle, myślałem że minimum kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt
Te aureole w nocy to lekarze coś mówili o tym, tzn czy to przeminie? Choć brzmi raczej jako delikatna, wręcz pomijalna uciążliwość

No dobra, a gdzie robiłeś zabieg, i jaka metoda? Myślę że to może mieć wpływ na cenę - 6000 zł które podajesz wydaje się być bardzo niską. Oczywiście mowa o dwóch oczach?

Edit: nie doczytałem, metoda jest podana,
@MamByleJakiNick Aureole mogą ale nie muszą przeminąć ale to niewielka niedogodności za dobry wzrok cena 6000 zł jest za oba oczy i za 1 dzień noclegu w klinice wyżywienie i krople do oczu które są zakraplanie w klinice po zabiegu jest to klinika Salus w Słupsku?