Wpis z mikrobloga

Pytanie do firmy współpracującej ze Stanowskim do nagrania z żartu o pedofilii.

Maile:
przemyslaw.kwiatkowski@sfd.pl
pomoc@fuksiarz.pl
biuro.prasowe@asahibeer.pl
media@oshee.eu
customer.support@superbet.pl
customer.pl@apollotyres.com

Szanowni Państwo,

Jestem klientem, który korzysta z usług Państwa firmy, a chciałbym wyrazić swoje głębokie niezadowolenie i niepokój w związku z pewnym zdarzeniem, które dotyczy dziennikarza, z którym współpracujecie. Ostatnio natknąłem się na niepokojące nagranie, w którym ten dziennikarz żartuje z pedofili.

https://www.youtube.com/shorts/OnTn4uW0WFo

To nagranie wzbudziło we mnie wiele obaw, zwłaszcza w kontekście wpływu, jaki mają tacy profesjonaliści na opinię publiczną. Jako klient Państwa firmy, zależy mi na etycznych standardach i odpowiedzialności w treściach medialnych, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę ofiar pedofilii.

Proszę o wyjaśnienia w tej sprawie. Czy mieliście Państwo świadomość istnienia tego kontrowersyjnego nagrania i jakie kroki planujecie podjąć w związku z tym incydentem? Czy podejmujecie jakiekolwiek działania w celu zapobiegania podobnym sytuacjom w przyszłości?

Firma Lipton już podjęła działania w tej sprawie.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-kanal-sportowy-lipton-krzysztof-stanowski-maciej-dabrowski-pedofilia-nastolatki

Oczekuję na Państwa odpowiedź i chciałbym dowiedzieć się, jakie kroki podejmiecie w tej sprawie. Jako klient, jestem zaniepokojony tym incydentem i mam nadzieję, że podejmiecie odpowiednie działania w celu rozwiązania tej sytuacji.

Z poważaniem,

#famemma
  • 5
@langer: Firmy mogą ocenić, czy ten żart mieści się w ich zakresie tolerancji. Lipton najwyraźniej stwierdził, że nie. A żarty w tej przykrej dla nas wszystkich sytuacji mogą sprawić, że ofiary nie zgłoszą się do odpowiednich organów, bo ktoś spłyci ich problem do żartu. FAME MMA również zrezygnowało ze współpracy z Paramaxilem, z powodu "żartu".

Jest oczywiście czas i miejsce na żarty, ale nie kiedy sprawa wciąż trwa i zgłaszają się