Wpis z mikrobloga

Moze ten post bedzie dla kogoś kto jak ja, 4 lata temu szukał czegos idealnego dla laika. Garstka porad, kto ma wieksza wiedze to niech doda w komentarzu.

1. Ile powinna ważyć hulajka? Max to 18kg wg mnie, powyzej tej wagi to męczarnia wnosić po schodzach czy wrzucac gdzies do bagaznika.

2. Zasieg? Przewaznie kilka km mamy do szkoly, pracy, miejsca docelowego. Realne 20 km to dobry wynik - oczywiscie Zasieg producenta dzielimy przez 2 i odejmujemy 5.

3.Opony? Wg mnie najlepsze sa bezdętkowe ze srodkiem przeciwuszkodzeniowym. Potem detka a na koniec pełne lane.
Dodatkowo nie wazne ile dziurek czy wyżłobień bedzie miala opona lana cała to fizyki nie oszukasz, komfort spada bardzo.

4. Amortyzator? Tak na pierwszym miejscu z przodu potem tyl.

5. Wytrzymała sztyca i skladanie? Nie spotkalem idealnego skladania czy łaczenia sztycy kierownicy z platformą. Kazdy model po 1500km~ zaczął sie ruszać, cos luzować i wycierać. Najlepiej dokupic usztywnienie stałe i zrezygnowac ze skladania kosztem wytrzymalosci i komfortu.

6. Hamulce? Elektryczne hamowanie silnikiem spoko pomaga i to bardzo, potem stawiam hamulec przedni wzgledem tylnego poniewaz jak ktos z was jezdzi motorem to zrozumie fizykę hamowania jedno śladami.

7. Moc ? 500w jest wystarczajace dla dorosłego a 350w to czasem czuc ze brakuje nawet pod lekkim podjazdem.

8. Wielkość kół. 10 cali tak! Nawet bez amortyzacji daje ogromny komfort. Nigdy wiecej ponizej tej wartosci.

9. Szerokość podestu. Bedac doroslym majac 46 rozmiar buta docenisz to gdy nie trzeba szukac miejsca by polozyc noge. Wieksza szersza na plus.

10. Dostepnosc części i cena. Wiadomo ali wygrywa jesli potrzeba cos do xiaomi czy ninebota, dostaniesz tam wszystko. Wiec przed zakupem warto poszukac czy sa części bo bywa z tym roznie nawet u duzych znanych firm.

11. Hulajka terenowa czy zwykla? Latwiej dla swiezaka prowadzi sie prosta zbita hulajke. To jest jak z autem, naucz sie na cinquecento a potem kup sobie mercedesa.

12. Aplikacje? Wg mnie zbędne

13. Łatwosc odblokowania? O tak szukaj jak najprostszych do odblokowania hulajnóg. Taka ciekawostka wiekszosc firm ktore naprawia badz zmienia softy na szybsze robi to nielegalnie poniewaz nie moga ingerować w prawo.

14. Odzysk energi z hamowania? Niektore modele mają to w portfolio. Na zagranicznych forach niektorzy maniacy robili mega testy i co najśmieszniejsze to wychodzilo że czym bardziej mielismy do ustawione tym bardziej skracalo to zywotnosc silnika. Na zagranicznych forach od groma tego jest.

15. Manetka gazu? Mniej zwyrodnien bedzie przy gornej niz "kciukowej" dolnej. Dla niedowiarkow niech zrobia sobie test 15 minutowy jadac ciagle jednym a potem drugim i niech porownaja zmęczenie.

16. Tempomaty, kierunki, doswietlenia. Zbędny bajer

17. Ile powinna miec ip? Minimum wymagane 44

18. Ładowanie? Wiadomo czym szybciej tym lepiej. Niektore hulajnogi maja 2 wejscia portu szybkiego i wolnego ładowania.
Zawsze w zestawie dostajemy ładowarke wolnego ladowania.
Choc pelne naladowanie nie powinno przekraczac 6h wg mnie.

19. Pojemność baterii? Totalne minimum 10000ah

Zobaczcie co uzywa bolt uber czy inne volty sa to hulajki ktore maja wytrzymac miliony km. Jesli chcesz niezawodnosci to szukajcie podobnych bo wszystkie inne bajery tylko klopoty potem w postaci uszkodzen szybszych generuja.

Uzywalem hulajek od 4 różnych firm ktore nie maja podobnych podzespolow choc bardzooo duzy procent jest jakos mieszana jesli chodzi o komponent. #hulajnogaelektryczna #hulajnoga #ninebot #xiaomi #techlife
  • 7