Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie ten dokument o Beckhamie na #netflix , wzruszenie nie raz bierze bo kto nie marzył w tamtych latach o koszulce z numerem 7 i uczył się dokręcać piłki do centymetra.

Ale to co obejrzałem w odcinku o czerwonej kartce uświadomiło mi po raz kolejny, że nie ma większego bydła w sporcie niż kibice piłki nożnej, szczególnie Brytyjczycy. Chłop dostał czerwoną kartkę w meczu mistrzostw świata co wpłynęło na odpadnięcie Anglii z turnieju i cały kraj go zaczął nienawidzić, opluwać na ulicach, zawieszać kukły ze sznurem na szyi, wysyłać groźby listownie z nabojami od broni palnej, straszyć rodzinę, grozić porwaniem, skandować o śmierci, no po prostu paranoja. Co jest kurna z tym światem.

Zamiast iść sobie dla przyjemności na meczyk, poprzeżywać jakieś emocje pozytywne czy negatywne, wypić browarka po meczu w pubie i na następny dzień zająć się swoim życiem to ludzie obrali sobie za cel ukamienować obcego człowieka bo źle zagrał w meczu.

Jeszcze te wywiady z tymi kibicami co wyglądają jak jakaś patola z FAS.

Nie chciałbym być na jego miejscu i szacun za to, że się nie poddał i dalej grał zajebiście. + Sprawia wrażenie takiego pokornego i zwyczajnego gościa. Scena o klasie robotniczej też mi się podobała :D

Btw. wiem, że generalizuje, ale piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego czy Ameryki Południowej to zawsze takie #!$%@? i aktorzyny, jak ten buc Simeone, zdjęcie w komentarzu.

#pilkanozna #sport #takaprawda #patologia
famir96 - Oglądam sobie ten dokument o Beckhamie na #netflix , wzruszenie nie raz bie...

źródło: red card

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@famir96: Takie były czasy. Niedawno podobna sytuacja była po niestrzelonym karnym Buakyo Saki w finale z Włochami. Beckham miał o tyle gorzej, że w tamtych czasach nie tylko dostawałeś od "niedzielnych Januszy", ale dokładnie w ten sam sposób atakowano Ciebie w prasie i w telewizji, nie było żadnych hamulców.
  • Odpowiedz
@famir96 śmieszne też jest to, że dostało się Beckhamowi ale ci co nie strzelili karnych byli pominięci w tej nagonce. Mam wrażenie ze była to głównie wina trenera który otwarcie obwinił Beckhama o odpadniecie. C.#!$%@? nie trener. Ferguson czy Guardiola by nigdy do tego nie dopuscili. A kibice tak jak opisałeś „patola i FAS”. Sfrustrowani swoim gownianym życiem znaleźli sobie punkt ujscia. A serial przyjemny, szczególnie dla tych co pamiętają te
  • Odpowiedz