Wpis z mikrobloga

@LordDarthVader: Bo ubezpieczenia to jedno wielkie oszustwo mają tyle wyłączeń i dziwnych definicji, że zawsze znajdą jakąś pierdołę stanowiącą powód do zablokowania wypłaty. Ubezpieczenie bankowe w pl to po prostu ukryta prowizja omijająca prawo o maksymalnej jej wysokości.

Mojej koleżance jedna ubezpieczalnia definiowała złamanie kończyny jako "złamanie dwóch lub więcej kończyn" xD więc jak w pracy złamała rękę to się zdziwiła, że żadnego przelewu nie będzie. Jak jej mąż zaczął czytać
  • Odpowiedz
@jazdaniebieski2023: Dzbanie, informacje o jakie pytasz masz w regulaminie promocji, na drafcie umowy i w formularzu informacyjnym które dostajesz od banku. Jak nie jesteś w stanie przeczytać co podpisujesz i ile Cię to będzie kosztowało to jesteś debil i należy się od Ciebie trzymać z daleka.
  • Odpowiedz
@GOHAN Nie. Konsekwencje rezygnacji z unż nie są opisane w umowie kredytu. Stąd generalnie płynie wniosek, że konsekwencji nie ma żadnych. Ale pytanie nie jest głupie i sam się zastanawiałem długo czy nie ma tu jakichś pułapek. Brak konsekwencji potwierdziła mi osobiście pracownica banku.
  • Odpowiedz
@jazdaniebieski2023 Nie musisz bankowi niczego dokumentować. Ubezpieczenie na życie NIE JEST wymagane. Musisz mieć ubezpieczenie nieruchomości z cesja na bank. W ciągu miesiąca od wypłaty kredytu musisz bankowi przekazać dowód zawarcia polisy (przez pierwsze 30 dni bank sam ubezpiecza nieruchomość). Suma ubezpieczenia musi być równa lub wyższa kwocie kredytu.
  • Odpowiedz
@Misza128: są jeszcze inne gdzie można zrezygnować? Czytałem regulaminy Aliora „Własne M w Wielkim Mieście” to niestety +1p.p. za rezygnację w ciągu 5 lat
  • Odpowiedz
@Misza128: To naprawdę nie jest trudne. Jeśli w regulaminie, umowie i formularzu nie ma opisanych konsekwencji to znaczy, że ich nie ma. Jeśli nie ma wprost napisane, że ubezpieczenie to jest wymagane przez X czasu to znaczy, że nie jest obowiązkowe a wymagane jest tylko jego wzięcie - czyli rezygnacja po pierwszej wpłacie.
@jazdaniebieski2023: Ludzie z mózgiem sobie przeczytali regulamin i wiedzą.
  • Odpowiedz
Po jakim czasie od uruchomienia #bezpiecznykredyt w PKO BP można zrezygnować z ubezpieczenia na życie? I jak to zrobić? Wołam eksperta @marcpol ( ͡° ͜ʖ ͡°) #kredyt2procent #bk2 #kredythipoteczny


@kacper3355: @jazdaniebieski2023: W PKO BP w umowach kredytowych w wariancie Bezpieczny kredyt 2% nie ma żadnych sankcji za rezygnacje z ubezpieczenia na życie. Można zrezygnować z ubezpieczenia w każdej chwili. Nie wpływa to na parametry cenowe kredytu.
  • Odpowiedz