Wpis z mikrobloga

#gry #thief #wrazeniazgry

Prolog za mną, strasznie za rączkę - jeszcze można wybaczyć, bo tutorial w końcu. Pierwszy rozdział ma jakąś misję poboczną (jubiler), ale autosave #!$%@?ł się w takim miejscu, że load i od razu wykryty...

No nic, trzeba będzie przechodzić od początku. Strata mała, ale niesmak trochę jest. Z drugiej strony, mogłem bawić się w obczajanie przez dziurkę od klucza i dopiero wejść.

Efekty graficzne klimatyczne, w teście wydajności ze wszystkim na maxa średnio miałem 25 fps. Optymalizacja chyba mogłaby być troszkę lepsza...
Pobierz Z.....n - #gry #thief #wrazeniazgry 



Prolog za mną, strasznie za rączkę - jeszcze ...
źródło: comment_eFvFHE9nL2JcoafkjWIPELwt5iKeiCMg.jpg
  • 15
@Miton3: bez bicia przyznam się, że nie grałem w poprzednie Thiefy. Jakoś mnie omijały. Beka z niektórych rzeczy (np. kielichy) zostawione w ogródkach itp. Złote monety tu i tam jeszcze zrozumiem.

@Grzesiek4: 1920x1200

Manufacturer:

Gigabyte Technology Co., Ltd.

Processor:

Intel(R) Core(TM) i5-2500K CPU @ 3.30GHz (4 CPUs), ~3.3GHz

Memory:

16384MB RAM

Video Card:

NVIDIA GeForce GTX 570
@Zioman: a daj spokoj panie, jak sie zawiodlem na tym thiefie to malo! Miasto bez sensu, nie wiem kto je budowal. Zero klimatu, kradniesz wszystko co popadnie razem z widelcami, a optymalizacja taka ze rece opadaja. Wszystko mam wylaczone i na low, a i tak sie dusi. Ciezko uwierzyc ze to ludzie od Deus Exa.

Jesli chcecie skradanke 10x lepsza od nowego thiefa to bierzcie Deus Ex albo Dishonored.
@Miton3: Może ja jestem akurat złym przykładem, bo chyba się po prostu zestarzałem i gry ogólnie mnie już nudzą, ale ściągnąłem (nie kupuję nigdy gier bez sprawdzenia, bo rzadko którą odpalę więcej niż raz), przeszedłem tutorial.. i odechciało mi się grać ;) Nie wiem, po prostu nie widziałem powodu dla którego miałbym biegać po wirtualnym świecie zbierając wirtualne widelce.
@Zioman: I wiadomo dlaczego Thief dostaje takie noty. Gra jest taka sobie - 7/10. Grafika nie jest zła, ale na PS4 wydaje mi się, że mogło by być lepiej. AI przeciwników za dobre nie jest. Stoję czasami od nich dwa metry a i tak mnie nie widzą. Trochę więcej realizmu w tym temacie by się przydało. Mapa/radar jest w ogóle nie przydatna. Póki co gram żeby sprawdzić fabułę. Zobaczymy jak będzie
@ktoskomuscos: Dishonored było mocne, dla mnie niezaprzeczalnie gra roku (dodatki też świetne) ale Thief też jest na poziomie. Nie rozumiem zbytnio hejtu, nie ma "wow" ale też nie jest to średnia gra.

@Zioman: chyba bardziej tak: http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/year/all?view=condensed&sort=desc

Ja grałem w zasadzie tylko w Bannery, Banished i DLC TLOU, Thiefa bym spokojnie ponad dwoma pierwszymi postawił ale w zasadzie muszę najpierw skończyć grę.