Wpis z mikrobloga

Build netrunnera niestety, ale nadal nie ma sensu w tej grze.

Pierwsze przejście zrobiłem tym buildem i nudziłem się jak cholera, ale nie chciało mi się robić respeca, bo zadania i tak wciągały.
Teraz też mnie naszła ochota na hakera, ale niestety nudzi się chwilę po prologu. Nawet z INT 20, anabiozą i mistrzowską kolejką hacków jest to mega nudne. Wizjer, namierzenie i kliknięcie deploya, wizjer, namierzenie i kliknięcie deploya i tak w kółko...

Zrobiłem respec na build ala cyberwiedźmin i jest frajdy w #!$%@? xD Ten cały nowy system movementu jest w pytę i przy wymaksowanym refleksie i założonym sandevistanie to jest czysta poezja co można robić z wrogami. Stealth, tankowanie, katana only, co tylko chcesz. Do tego ta swoboda w poruszaniu się w przestrzeni i w de facto czasie (szybkość poruszania się) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Build netrunnera nie daje też frajdy między innymi dlatego, że przejąć wieżyczkę, włamać się na kamery albo zhakować telewizor w cieciówce można dosłownie każdym innym buildem bez jakiejkolwiek inwestycji w drzewko INT. Więc INT daje tylko zadawanie obrażeń hackami, a to jest mega nudne. Monostruna do mnie jakoś nie przemawia. Fajne są synergie z broniami smart, ale z netrunnera i tak wychodzi słaby żołnierz.

Kolejnym absurdem jest to, że tak naprawdę prawie nie ma opcji na pozostanie w ukryciu jeśli ładujesz hacki. Jest niby umiejka "KONSPIRACJA", ale u mnie to na 2.0 nie działa.

#cyberpunk2077
Pobierz MarteenVaanThomm - Build netrunnera niestety, ale nadal nie ma sensu w tej grze.

Pie...
źródło: 1000_F_559232962_79QZnA9Uns8w5eXwtH4XkzwU2eudSmlJ
  • 9
@MarteenVaanThomm ja zrobiłem respec i sumie walka katana albo ostrzami modliszki to już nie walka a egzekucja. Frajdy jest sporo ale jest zbyt łatwo oO Katana to często jeden hit, nawet często spowolnienia czasu nie używam bo i po co.
Ostrza to samo, z doskokiem to już w ogóle, trzymam r2, doskos, glowa ucięta.
@MarteenVaanThomm: haki to bardziej dodatek niż core, ja gram tak że odpalam anabioze, kasuje tyle wrogów ile sie da hakami a niedobitków bije tech pistolem razem z nowym perkiem który bije aoe i jest całkiem spoko
@MarteenVaanThomm: Jakieś dwa tygodnie temu pisałem to samo, ale zmieniłem zdanie:)
Obczaj te dwa podejścia do netrunningu w nowym Cyberze.
https://www.youtube.com/watch?v=3UcpnRHADBM&t=1266s
https://www.youtube.com/watch?v=CAR98OKog2s&t=548s

Poszedłem metodą z drugiego filmiku i netrunner znowu miażdży. Jesteś niewykrywalny i prawie nie trzeba używać anabiozy. Korzystam z katany i pistoletu maszynowego. Gra mi się miodnie. To co naprawdę wkurza w nowej wersji, to że budowa drzewka postaci wymusza i daje dodatkowe bonusy do monostruny i broni smart
@MarteenVaanThomm: Co to znaczy nie ma opcji na pozostanie w ukryciu? Jak hackujesz to zaczynają cie namierzać, i masz różne perki i wszczepy pod wstrzymywanie i resetowanie tego progresu. No a reszta to typowe skill issue ( ͡° ͜ʖ ͡°) - choć najfajniej gra się buildem mieszanym.
@deletenomads: no właśnie nie ma żadnego perka na blokowanie namierzania. Jest jeden który opóźnia o 30% ładowanie progresu, czyli całe gówno i jest też ten o którym wspomniałem - konspiracja, ale moim zdaniem to jest zabugowane i nie działa.

Wielokrotnie ładowałem 4 hacki na przeciwnika, które miały taki volume dmg, że jedna taka seria likwidowała typa. Mimo to pasek namierzania nie znikał. Dodam, że pozostali przeciwnicy nie zostali zaalarmowani, więc nic