Wpis z mikrobloga

W kwestii wczorajszych zajść po meczu polecam poczytać Holenderską prasę.

https://www.nhnieuws.nl/nieuws/325535/alkmaar-weert-poolse-voetbalfans-uit-centrum-rond-risicowedstrijd-az

https://www.noordhollandsdagblad.nl/cnt/dmf20230928_72591305?utm_source=google&utm_medium=organic

Jeden artykuł sprzed 3 dni drugi sprzed 7dni.

Holendrzy wymyślili sobie, że bilety na mecz będą do odbioru w Hadze, ponad 80km od miejsca meczu. Natomiast Burmistrz Alkmaar nie życzyła sobie polaków w mieście i zabroniła im wejścia polakom do centrum Alkmaar. Dodatkowo nie zrobili strefy kibica która była na poprzednich europejskich meczach z Lazio Roma i cypryjskim Apollonem Limassol.

Dochodzi do tego właśnie jeszcze dopiero co zakończona konferencja Legii gdzie wg Prezesa Mioduskiego już przed meczem dochodziło do wielu nie miłych sytuacji na stadionie.
Konferencja: https://www.youtube.com/watch?v=ACulaO6yJbU

W skrócie, potraktowali polaków jak gówno zanim w ogóle do czegokolwiek doszło.

#mecz #legia #polska #rasizm #holandia #warszawa
Pobierz toniemojekonto1 - W kwestii wczorajszych zajść po meczu polecam poczytać Holenderską ...
źródło: alkmaar
  • 84
@toniemojekonto1: ja się Holendrą nie dziwię, to chyba kraj który przez ostatnie lata najbardziej oczyścił Polskę z patologii.
No i teraz mieli by oni zjechać się wszyscy z całej holandii do jednego miasta na mecz polskiej drużyny w LM.
Nasi patrioci, żołnierze wyklęci.
@BlogoslawionyTwarozyc: Jestem ostatni do bronienia tej starej ..no, wiadomo, natomiast mam bekę z ludzi którzy nie wiedzą, ale się wypowiedzą. Alkmaar to #!$%@? dzicz, pół roku temu w półfinale Ligi Konferencji ich ochrona dopuściła kibolstwo do sektora zajmowanego przez między innymi rodziny piłkarzy West Hamu, których wtedy gościli, nie skończyło się tragicznie tylko dlatego, że kilku kibiców WHU + piłkarze tego klubu wzięli udział w regularnej #!$%@? bo ochrona stała i
Koniec 2023 roku, ludzie dalej nie odróżniają rasizmu od ksenofobii. Polacy, wiadomo, mają afrykańskie i azjatyckie korzenie.


@eeehhh: dokładnie tak, tylko że ksenofobia odnosi się do wszystkiego co zagraniczne bez wyjątki, natomiast rasizm odnosi się do traktowania wybranych narodów i uprzedzeń wobec nich. Dwie zupełnie rozbieżne definicje i kierunek znaczeniowy.
ksenofobia odnosi się do wszystkiego co zagraniczne bez wyjątki


@peszmerd: Jak bez wyjątku, to wtedy to jest szowinizm. Ksenofobia to nie wrogość, ale niechęć, uprzedzenia.

natomiast rasizm odnosi się do traktowania wybranych narodów i uprzedzeń wobec nich.


Rasizm pochodzi od słowa 'rasa'... resztę możesz sobie już na luzie skorygować.
@AtlantyQ: moja różowa pracuje w aptece Holenderskiej. Nie wiem skąd te wszystkie opinie o nienawiści do Polaków ale żona ma lepsze relacje z holenderskimi pacjentami niż starymi babami z Polski i Ci są mega życzliwi. Nawet zagadają co niektórzy po polsku. Także ta ksenofobia, nienawiść może jest ale z mojego i jej doświadczenia Holendrzy to fajni ludzie, może czasem zbyt bezpośredni ale idzie się przyzwyczaić.
@peszmerd: Trafiłem, to właśnie klasyczna ksenofobia na tle nacjonalistycznym - jeśli masz przekonanie że akurat twój naród jest dla ciebie największą wartością, no to na mocy logiki, inne narody muszą dla ciebie przedstawiać NIŻSZĄ wartość - a to ma konsekwencje.
@peszmerd: kompletnie pomijam ze w nomenklaturze angosaskiej przynależność etniczna 'white' i pozostałe narordowości z wysp brytyjskich + cyganie to jedyne 'rasy' białe. Wszystko co inne, czyli kontynentalna europa, to 'other white'

The term Other White, or White Other, is a classification of ethnicity in the United Kingdom used in documents, such as the 2011 UK Census, to describe people who self-identify as white (chiefly European) persons who are not of the