Wpis z mikrobloga

Jaki jest w ogóle sens głosowania na inny komitet wyborczy, niż KO, z tzw. opozycji demokratycznej? Przecież to głupota i pewność utrzymania PiS u władzy, bo nawet jeśli opozycja zbierze więcej mandatów, to tworzenie rządu zostanie powierzone zwycięskiej partii. Głos na Lewicę i Trzecią Drogę to głos stracony, albo nawet gorzej - to głos oddany na korzyść PiSu. Nawet Leszek Miller jest tego zdania, jeśli komuś zależy na odsunięciu PiS od władzy to powinien zagłosować na KO.
Dla wyborców TD i Lewicy nie powinno to być wielkie wyzwanie, skoro w przypadku TD 40% wyborców wskazuje KO jako komitet drugiego wyboru, w przypadku Lewicy jest to aż 58%.
źródło: https://oko.press/sondaz-ipsos-trzecia-droga-wyssie-konfederatow
Wyborcy Trzeciej Drogi i Lewicy 15.X powinni sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest ważniejsze? Ich partia w sejmie, czy odsunięcie PiSu od władzy?

#polityka #lewica #pis #trzeciadroga #ko #po #4konserwy #neuropa #wybory
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@56632: Jeszcze dwa lata tylko. Można pewnie liczyć, że pół kadencji będzie zmarnowane przez prezydenta rzucającego kłody pod nogi, ale drugie pół daje nadzieję.
  • Odpowiedz
Odsunięcie PIS od władzy a prezydentem dalej Duda - powodzenia XD ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@56632: Opozycja przy większości 3/5 głosów może uwalać prezydenckie weto, wtedy Duda nie ma nic do gadania
  • Odpowiedz
@Kaeltas: tutaj Miller strzelił w płot z tą wypowiedzią. Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że ludzie którzy zagłosują na np:. Trzecia Drogę, zagłosowaliby na KO. Jest sporo osób zawiedzionych (słusznie lub niesłusznie) rządami PO lub nie ufają Tuskowi. Takie osoby często nie wzięłyby udziałów w wyborach, a dzięki tej partii mają inne opcje niż KO. Jest też sporo umiarkowanych konserwatystów, których wkurza przekaz partii pierwszego wyboru (PiS/Konfa) i przeciąga na
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że ludzie którzy zagłosują na np:. Trzecia Drogę, zagłosowaliby na KO.


@makaronzjajkiem: dałem link z danymi. 40% wyborców TD jako drugi wybór wskazało KO.
  • Odpowiedz
@Kaeltas: ale jak sam widzisz, wyssali kilka ładnych procent z PiS + Konfederacji, a 24% wyborców nie wykazała partii drugiego wyboru. To właśnie ci ludzie (jakieś 3-4% wyborców ogółem) zostało zaktywizowanych przez powstanie tego ugrupowania i te 3-4% prawdopodobnie nie wzięłoby udziałów w wyborach. Tym samym umocniłoby PiS.
  • Odpowiedz
@Kaeltas: Miler to może być autorytetem dla libków, albo innych zwolenników "ciepłej wody w kranie" może jeszcze starych UBeków, ale na pewno nie dla ludzi o poglądach lewicowych
  • Odpowiedz
@Kaeltas: przypomnij sobie co się stało w 2015 r., jak Lewica nie przekroczyła progu. Wejście TD i Lewicy do Sejmu jest nawet ważniejsze niż zwycięstwo PO. Stała sondażowa jest raczej taka, że PO, Lewica i TD razem tworzą większościowy rząd koalicyjny. Ale warunkiem koniecznym jest wejście TD do Sejmu. Więc głos na TD albo Lewicę = głos za odsunięciem PiSu od władzy.
  • Odpowiedz
@Kaeltas: Głosujemy na Trzecią Drogę bo ja popieramy. Brzydzę się obecną PO i prędzej zagłosowałbym na Konfederacje niż na nich (a to już naprawdę dużo znaczy). Oczywiście KO to mniejsze zło niż PiS i przelkne dla dobra Polski koalicję z Tuskoidami, ale nie zamierzam na KO głosować. Jeśli jedyną strategią wyborczą KO jest szantaż moralny to już mówi to dużo o tej formacji.
A Miller otwarcie już jest z KO odkąd
  • Odpowiedz