Wpis z mikrobloga

Kupiłem mieszkanie i chce zrobić remont, wymyśliłem sobie, ze wywalę jedną ściane żeby mieć fajnie połączony salon z kuchnią... no i teraz #!$%@? pytanie brzmi, czy mogę ta ścianę wywalić? Uwaga, zadzwoniłem do zarządcy i zarządca NIE WIE XD czy ścianą jest nośna czy nie. Nie maja jak tego sprawdzić i #!$%@?. Co robić? Ściana jest o wiele bardziej ,,pusta" niż inne ściany jak się puka, poprzedni właściciel mówił ze ona nie jest nośna i można ją wywalać ale no #!$%@? chciałbym mieć jakieś potwierdzenie. Co robić do #!$%@? #nieruchomosci #remonty #remont #remontujzwykopem
  • 22
@Jamniki2: Weź jakiegoś ogarniętego inżyniera-budowlańca, najlepiej takiego co nadzoruje budowy to ci powie (jak obejrzy, a nie przez telefon). Bo jak to blok i wywalisz ścianę nośną to w najgorszym scenariuszu potencjalnie może ci się wszystko na głowę poskładać.
@Jamniki2: Może piszę głupoty, ale w starych budynkach nawet ściany działowe są uznawane za nośne. Jeżeli budynek jest naprawdę wiekowy to lepiej daj sobie spokój.
Jakie masz stropy? Drewniane?
@Jamniki2 z Twojego opisu nikt Ci nie powie na pewno czy można burzyć. Ale masz kilka opcji.
Ciśnij zarządce o plany budynku.
Podpytaj sąsiadów czy mają plany i czy ściana jest nośna czy nie
Tak jak juz pisali zawojaj fachowca który to sprawdzi na miejscu.
W najgorszym przypadku będzie trzeba zrobić metalowy podciąg na całej długości ale ścianę na pewno da się rozebrać
@Jamniki2: Wyburzaj, jak się zawali to chociaż będzie wiadomo że była nośna. Tak na serio czasem warto sprawdzić działowe oraz strop w jakiej technologii. Widziałem motyw gdzie były działowe ale nośne bo strop wylali normalnie opierając na nich, w takim przypadku może się nie zawali ale u sąsiada będą lepsze spadki na podłodze. Dobrze sprawdzić też co ma sąsiad z góry, czy tez jest ściana.