Wpis z mikrobloga

Jedną z najgorszych cech konfederatów, z którego wynika ich słynne twierdzenie o tym, że PiS i PO to jedno zło (XD), to kompletne ignorowanie spraw praworządności w Polsce.

Nie rozumiem jak partia, która ma (teoretycznie xD) na sztandarach gospodarkę, kompletnie ignoruje tak istotną kwestie jak otoczenie prawne. I naprawdę nie wiem czy wynika to z cynizmu czy dzbanizmu politycznego. Przecież z roku na rok, kaczyński krok po kroku zagarnia wszystko dla partii, budując ten słynny układ, o którym od 30 lat ciągle majaczy. Jak podmioty zagraniczne mają inwestować w kraju, w którym jak się wodzowi coś uroi, to jest w stanie taką firmę zniszczyć w tydzień, licząc podpis prezydenta? Najbardziej dobitnym przykładem takiej sytuacji jest sprawa LexTVN. Gdyby nie parasol ochronny amerykanów, którzy zawsze bronią swoich interesów, to dzisiaj nie wiem #!$%@? skąd byśmy brali informacje xD. No, a kto głosował za zniszczeniem TVNu. Konfederacja xDDD. Gzie tu sens, gdzie logika?

Kaczyński jasno mówi, że kolejne do ostrzału są sądy. Co na to konfederaci? A no nic XD

#konfederacja #bekazkonfederacja #neuropa #4konserwy #bekazpisu #wybory #bekazpodludzi #polityka
  • 21
@NijuGMD: uwielbiam to określenie „lemingi” na każdego kto zdaniem konfederatów „bezmyślnie biegnie za stadem”. Prawda jest taka, że lemingi tak nie robią i takie zachowanie jest tylko wymysłem filmowców. W sumie to nawet dobra analogia, bo tak naprawdę ”ludzkie lemingi” nie maja jednej zbiorczej świadomości, każdy ma swoje zdanie, poglądy od umiarkowanie konserwatywnych do liberalnych, a to konfederaci i ich wyborcy dostosowują się do przekazu partii i potrafią zmieniać swoje poglądy
Prawda jest taka, że lemingi tak nie robią


@makaronzjajkiem: taki mądry jesteś, a nie znasz określenia lemingi, które nie wzięło się od zwierząt tylko jednej z najsłynniejszych na świecie gry komputerowej, która ma już grubo ponad 30 lat. (Pewnie w słowniku to jest od 10-15) Lemingi w tej grze po prostu idą przed siebie a ty jako gracz musisz tak budować przeszkody z ich kolegów by doszły do wyjścia a nie
Najbardziej dobitnym przykładem takiej sytuacji jest sprawa LexTVN. Gdyby nie parasol ochronny amerykanów, którzy zawsze bronią swoich interesów, to dzisiaj nie wiem #!$%@? skąd byśmy brali informacje xD.

@deziom: Naprawdę chwalisz się tym, że informacje czerpiesz jedynie z TVNu? Niby w czym ty się różnisz od PiSowców czerpiących informacje jedynie z TVP?
@LifeReboot: gdybyś znał kontekst kulturowy na temat lemingów, to wiedziałbyś, że mit został utrwalony przez film „przyrodniczy” z lat 50, gdzie filmowcy specjalnie zmuszali lemingi do zeskakiwania z „klifu”. I właśnie do tego mitu na temat tych zwierząt nawiązuje nazwa gry Lemmings. Ciekawe ilu z używających określenia Leming wie o istnieniu gry, której ostatnia duża osłona pojawiła się w prawie 20 lat temu ¯\(ツ)/¯
tak naprawdę ”ludzkie lemingi” nie maja jednej zbiorczej świadomości, każdy ma swoje zdanie, poglądy od umiarkowanie konserwatywnych do liberalnych, a to konfederaci i ich wyborcy dostosowują się do przekazu partii i potrafią zmieniać swoje poglądy żeby się dopasować do reszty grupy.

@makaronzjajkiem: Ależ urojenia. Dziwnym zbiegiem okoliczności każdy ma dokładnie to samo swoje zdanie. A co do dostosowywania się do przekazu partii wystarczy przypomnieć niedawną sprawę startu Giertycha i Kołodziejczaka z
@ibilon: No to pokazuj przykłady czołowych „neuropkow” lub mnie broniących startu Giertych, pokaże przykłady gdzie np: ja bronię Ukraińców. Z Kołodziejczakiem to tez idealnie trafiłeś kula w płot, bo sam przyznał, że zmieniły mu się poglądy od kiedy wystartował w polityce. Dasz radę z tymi dowodami, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
uwielbiam to określenie „lemingi” na każdego kto zdaniem konfederatów „bezmyślnie biegnie za stadem”.


@makaronzjajkiem: a pokochasz jak się dowiesz że jest ono w polskiej polityce dużo dłużej niż Konfederacja istnieje:
https://www.wielkiepytania.pl/article/jezyk-w-polityce-czyli-jak-zdobyc-dusze-wyborcow/
https://www.salon24.pl/u/niepokornyiniepoprawny/306547,czym-kim-jest-leming
W ogóle jak wykonałeś ten research wiedząc o grze a nie o konotacjach politycznych?

Dasz radę z tymi dowodami, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dał przecież

a to konfederaci i ich wyborcy dostosowują się do
@makaronzjajkiem: w pierwszym wpisie? Nie wiedziałem że muszę odnosić się tylko do pierwszego wpisu w wątku XD
O grze wspomniałeś o historii z polskiej polityki nie.
1

Prawda jest taka, że lemingi tak nie robią i takie zachowanie jest tylko wymysłem filmowców.

2

gdybyś znał kontekst kulturowy na temat lemingów, to wiedziałbyś, że mit został utrwalony przez film „przyrodniczy” z lat 50, gdzie filmowcy specjalnie zmuszali lemingi do zeskakiwania z „klifu”.
Usmiech_Niebios - @makaronzjajkiem: w pierwszym wpisie? Nie wiedziałem że muszę odnos...

źródło: jk

Pobierz
@Usmiech_Niebios: gdyby przeczytał cały wątek, to zauważyłbyś, że o grze wspomniałem po tym, jak inny użytkowników stwierdził, że określenie wynika z gry. Gdybyś ty lub autor tekstu (który przytoczyłeś znał) kontekst kulturowy, to wiedziałbyś, że takie określenie jest kalką z języka angielskiego i wynika ze starego „mitu” o tym, że lemingi (zwierzęta, a nie postacie z gry) są głupie i trakcie okresu godowego masowo zbiegają z klifów. I chyba na tym
@makaronzjajkiem: w rozmowie z tobą w rzeczy samej i gołąb i geniusz mogą co najwyżej sobie pójść. Cytuję ponownie:

uwielbiam to określenie „lemingi” na każdego kto zdaniem konfederatów „bezmyślnie biegnie za stadem”.

To generalnie kłamstwo przez niewiedzę albo niedostarczenie informacji, bo jak wykazałem poprzez pięciominutowy research w google ani konfederaci tego nie używali jako pierwsi ani nawet nie mieli swojej partii kiedy owo określenie zostało wymyślone. Można by się kłócić o