Wpis z mikrobloga

Cześć.
Jestem młodym chłopakiem który podjął temat programowania w języku python. Zakupiłem kurs na udemy z podstawami który już skończyłem mam wrażenie że ogarnąłem te podstawy lecz dopadła mnie prokrastynacja mam chęć do robienia rzeczy dużych ale mam wrażenie że trochę się zagubiłem nie wiem co robić dalej bo kurs się skończył i skąd czerpać dalsze nauki i porady oraz jakie programy pisać.
Mam nadzieję że znajdzie się osoba która choć trochę pomoże lub opisze jak można poradzić sobie w jakimś stopniu z tym efektem że wiec do czego chce dążyć lecz tego nie robię poprzez lenistwo.
#programowanie #motywacja #lenistwo
  • 11
  • Odpowiedz
@NBAOdd: znajdź cokolwiek do zrobienia co cię motywuje i ucz się w trakcie. Nie zamykaj się w pythonie, jeżeli to pomoże. Jak zapewne niebawem odkryjesz po przyswojeniu podstaw koncepty między językami są w miarę te same a różnic uczy się w praniu.
  • Odpowiedz
@NBAOdd: Może dołącz do jakiegoś projektu opensource na gh? Poduczysz się i przy okazji wniesiesz jakąś cegiełkę dla dobra świata? Będziesz miał też czym się pochwalić w cv.
  • Odpowiedz
jak to rozwiązać programem komputerowym?


@sasik520: najpierw zdefiniujemy czym jest "to", czym się objawia, jak można to identyfikować i kontrolować, a dopiero wtedy zastanowimy się, które procesy można oddelegować maszynie.

Ja ze swoją prokrastynacją radzę sobie dzięki grywalizacji i distributed team checklists. Wierzę że można stworzyć dedykowane narzędzia w tej
  • Odpowiedz