Wpis z mikrobloga

Szukając testu wyborczego, oczywiście znalazłem takie które znajdują się z 17, 20 pytań. Ale też natrafiłem na taki który ma 40 pytań i potem już nie mogłem go znaleźć. Zależy mi na takim rozbudowanym, bo nadal nie czuję na kogo głosować. Proszę o pomoc w znalezieniu tego testu wyborczego.
#latarnikwyborczy #wybory #testwyborczy
  • 23
@nildur: W ogólnej zgodności 3D, na którą będę głosować ale tam będziesz miał również zgodności do poszczególnych kategorii i inne dane, które będziesz mógł sobie przeanalizować, a nie tylko wskazanie jednej partii, na którą masz głosować i tyle.
@nildur: Akurat na bezpartyjnych to totalnie głos zmarnowany, bo oni nie wejdą. Tam niżej masz wyniki poszczególnych kategorii, to przejrzyj je i wybierz na podstawie tych, które są dla Ciebie najważniejsze.

W gospodarce widzę, że najbliżej Ci do Konfy więc w pozostałych kwestiach pewnie wyszło Ci bardziej liberalno-lewicowo.
@nildur: Na pewno mogę z czystym sumieniem odradzić Ci Lewicę i KO :) no i BS o czym pisałem.
Co do konfy, to polityka klimatyczna i zagraniczna będą Tobie odpowiadać. Gospodarcza też ale nie wskazują z czego opłacą te wszystkie niskie podatki. Natomiast pod względem światopoglądowym są strasznymi zamordystami.
pis jak rządzi - widzisz.
Przyjrzałbym się na Twoim miejscu 3D. Gospodarczo im najbliżej po konfie do Twoich poglądów ale za to
via Android
  • 0
@tomasz-kalucki jeżeli konfa się nie sprzeda, czyli nie wejdzie do Sejmu to dlaczego miałyby być przedterminowe wybory? Nie wystarczy wtedy koalicja KO + 3D?
Bosak mówi, że nie wejdzie w koalicję ani z KO ani z PiS
@nildur: Przez sprzedanie właśnie chodzi o koalicję z pis.
Wielki ideowiec kukiz też kiedyś mówił: "Jak zostanę politykiem, to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato", a teraz pewnie wiesz gdzie jest.
Więc te zapowiedzi Bosaka bierz z dużym dystansem, bo przed wyborami przecież nic innego nie powie jako "antysytemowiec".
Poza tym on już raz był jako poseł w koalicji z pisem, taka ciekawostka :)
via Android
  • 0
@tomasz-kalucki widzę, że rozmawiam z ekspertem politycznym dlatego chętnie będę pytał póki będę otrzymywać odpowiedzi.
Jak wygląda rozdzielenie głosów koalicji trzeciej drogi? Tzn. w teorii powiedzmy 90% głosów by dostali kandydaci Polska 2050, to i tak potem to jest rozdzielane przy wejściu do Sejmu z PSL po 50% wszyscy wchodzą i kandydaci Polska 2050 oraz PSL?
via Android
  • 0
@tomasz-kalucki nadal do końca nie zrozumiałem. Czy jeżeli polska 2050 zdobędzie 100% głosów, a żaden kandydat PSL nie zdobędzie żadnego głosu to i tak wprowadzają podobną ilość ludzi? To nie jest strzał w kolano? Bo ogólnie polska 2050 mi się spodobała, ale PSL to są stare śmiecie, te same zawszone mordy co już kiedyś były u władzy, więc głosując na 3 drogę automatycznie głosuję na PSL co mi się nie podoba, więc
Jeżeli kandydaci PL2050 zdobędą 100% głosów, to tylko oni wejdą, a PSL nie będzie miał w sejmie nikogo. Tylko że w praktyce nie ma szans na taki rozkład głosów.
Bezpartyjni nie mają cienia szans wejść, a oddając głos na komitet, który nie wejdzie, automatycznie wspierasz najsilniejszy, czyli w tym wypadku pis.