Wpis z mikrobloga

Przypominam, że to Donald Tusk w 2008 zniósł powszechny obowiązek służby wojskowej, a obecna władza za wszelką cenę chce zwiększyć ilość żołnierzy.

Armia oczywiście jest potrzebna, ale liczy się jakość, a nie ilość (Ruscy są najlepszym przykładem).

W niedługim czasie wezwanie na komisję dostanie 230.000 osób.

https://www.money.pl/gospodarka/230-tys-osob-dostanie-wezwanie-na-komisje-wojskowa-6945954943376224a.html

Kaczyński i spółka idą w liczby, w wojsku jest tragedia. Jestem z rodziny wojskowej, mieszkam w bloku "wojskowym", znam mnóstwo wojskowych. Nie ogarnięci, nie nadający się ludzie mają nas bronić. 42-latka 95kg to nic nadzwyczajnego. Koleś, który nawet zawodówki nie skończył i na 5 tysięcy na start i nie umie się prostego regulaminu nauczyć - mnóstwo takich.

Do woja i już, nieważne, czy chcesz, czy nie, czy nadajesz się czy nie. Liczby mają się zgadzać. To, że będziesz biegał z patykiem, to już bez znaczenia.

#bekazpisu #wybory #polityka
  • 10
@vartan:

Armia oczywiście jest potrzebna, ale liczy się jakość, a nie ilość (Ruscy są najlepszym przykładem).

Ruscy dzięki poborowi obstawili korytarz krymski nad morzem azowskim i ukraińska armia przy pomocy zachodniego sprzętu nie może się tam przebić od czerwca. To jest przykład wręcz przeciwny do tego co mówisz. Masowe wojsko poborowe okopach i chronione minami może się bronić miesiącami.
@vartan: no fajnie by było jakby liczyła się tylko jakość, ale właśnie wojna na Ukrainie pokazuje że nawet najlepsze jednostki prędzej czy później się wykrwawiają i potrzebują uzupełnień. Zresztą po ilości kupowanego sprzętu już widać że szykuje się odwieszenie poboru niezależnie od tego kto wygra wybory
@vartan: zaraz zaraz ale to jest po prostu przydzielenie kategorii wojskowej czyli stawka na osiemnastkę, a wydźwięk jakby 230k ludzi miało iść na szkolenie xD Ja na tym byłem jakoś w 2012, wtedy też mnie kaczor chciał tam widzieć?

Kto może spodziewać się otrzymania listu z wezwaniem? Przede wszystkim mężczyźni w wieku 19 lat (urodzeni w 2005 r.), mężczyźni w wieku 20-24 lat urodzeni w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej
@Niedobry:
Ruscy mogą latami ale Ukraina nie będzie latami dostawać pomocy wojskowej i finansowej. I dlatego ruscy biorą ich na przetrzymanie.
Tak więc dzięki poborowym możliwe jest zadowalające dla Putina zakończenie wojny.
Przypominam, że to Donald Tusk w 2008 zniósł powszechny obowiązek służby wojskowej


@vartan: Dzięki temu w 2008 roku po siedmiu latach studiowania na trzyletnich studiach obroniłem inżyniera i nie musiałem się już więcej martwić o łapankę xD
@tos-1_buratino: Rozmawialismy o doktrynach oraz liczebnosci armi. A nie o tym ze Ukraina nie dysponuje ulamkiem realnej sily NATO.

W wojnie konwencjonalnej, jezeli Rosja wystawi nawet piec milionow uzbrojonego i odzianego rekruta. To nie bedzie z niej co zbierac. Przypomnij sobie konflikty w Iraku. Albo np. Wojny Izraela.
Tam tez masy byly. I co? I gowno. Hihi.

Sprzet, a najbardziej to zintegrowane systemy pola walki oraz lotnictwo i rakietki. (Ukraina ma,