Wpis z mikrobloga

FreeCAD - szczęka uchwytu tokarskiego - tutorial zaawansowanego modelowania 3D | poradnik PL

Wykonujemy model 3D szczęki tokarskiej na bazie szkicu warsztatowego z poprzedniego odcinka (nr 344) z użyciem modułów Part Design oraz Part. Nie jest to jednak standardowy, tradycyjny sposób modelowania 3D. Chciałbym przedstawić Wam bardziej zaawansowany sposób wykonywania modeli 3D, który niesie ze sobą pewne zalety. Przykładową zaletą takiego sposobu modelowania jest to, że możemy zmieniać wymiary detalu bez konieczności wchodzenia do szkicu. Można pokusić się o stwierdzenie, że w takiej koncepcji jest to wręcz niewskazane. Sposób ten wymaga jednak bardziej skrupulatnego skupienia nad stworzeniem geometrii odniesienia, która będzie bazą do stworzenia geometrii 3D.

Dowiecie się również tego jak: umieścić w obszarze roboczym zdjęcie, grafikę, szkic bądź rysunek ułatwiający wykonywanie modelu, dowiecie się jak budować zależne układy odniesienia jak płaszczyzny konstrukcyjne oraz lokalne układy współrzędnych wraz ze sposobami na ich orientowanie.

Zapraszam: (345) FreeCAD - szczęka uchwytu tokarskiego - tutorial zaawansowanego modelowania 3D | poradnik PL

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do śledzenia wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #freecad #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #druk3d #technologia
InzynierProgramista - FreeCAD - szczęka uchwytu tokarskiego - tutorial zaawansowanego...

źródło: minW

Pobierz