Wpis z mikrobloga

#tuning #motoryzacja #slask #golf4 Samochód, którego to dotyczy: Golf IV 1.9tdi 130KM. Już opisuję sprawę
Ponad połowa przebytych przeze mnie kilometrów to autostrady i drogi z ograniczeniem 70-100km/h. Czuję, że moc jest okej jak na mój styl jazdy, czyli niewariowanie za kółkiem natomiast czasem przy wyprzedzaniu na autostradzie przydałaby się większa moc. Gdzieś też wyczytałem, że dobrze przeprowadzony chip tuning może nawet zmniejszyć zużycie paliwa. I teraz moje pytanie kieruje do Was. Czy widzicie sens w przeprowadzaniu chip tuningu takiego auta? Zależy mi głównie na zużyciu oraz większym odepchnięciu przy większych prędkościach, a nie żadne pierdzenie z wydechu czy najszybsze startowanie spod świateł, natomiast gdyby to miało oznaczać większe ryzyko napraw to już wolę zostać przy tym co mam i dlatego się wolę zapytać, niż potem uszkodzić fajne, sprawne techniczne auto. Swoją drogą może ktoś z Was zna godne polecenia miejsce na śląsku, które się tym zajmuje. Może ktoś się też orientuje jak to wygląda cenowo (słyszałem, że trzeba się przygotować na wydatek około 1200zł). Z góry dziękuję za Wasze porady :)
  • 10
@StanSwiderek: coś masz nie tak z silnikiem, skoro brakuje Ci mocy. Ten silnik w pasku b5 robi robotę mocno. Raczej mechanik, a nie chip. Ale jedz na hamownie, jak nie będzie miał 125km to lepiej nie rób chipa.
@GeDox: to znaczy no moc jest natomiast jest to te 10 sekund do setki i czuje to przy prędkościach 120-140. A ogólnie hamownia to jaki będzie koszt? Sorry za pytanie ale totalnie jestem nieobeznany w tych kwestiach
@GeDox ty to sie może przesiadz na duzego fiata skoro 130KM w passacie "robi robote" bo jeszcze sobie tym superszybkim paskiem krzywde zrobisz @StanSwiderek: jak widac po komentarzach, z wyjątkiem jednego zapytałes w najgorszym mozliwym miejscu. Spokojnie rób chipa bedziesz bardzo zadwolony. Nastepnym razem pytaj na grupach tdi badz golfa 4 a nie tych nudziarzy.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Passat 130KM wyniku nie jedzie i tyle w temacie


@AustralianV8: a jechałeś nim kiedyś? W trasie 3/4 jest robione bez jakiegoś spocenia. W mieście problem, bo jazda zaczyna się dopiero od trójki.

Po za tym zacytuję poprzedni post, bo go edytowałem:

chip w silniku, ktory nie trzyma serii? Głupie to i odważne. A później płacze, że korba bokiem wyszła albo wirnik turbo wyleciał wydechem.