Wpis z mikrobloga

@Yelonek @kubex_to_ja @An-Dagda

Założeniem było ze to nowe auto, malo mijam starych kij/kia'ów/kijów, a jeżdżę sporo.

Jak dobrze napisał Yelonek w artykułach pomijają ten fakt. ( to nie jest anty-ev bo one są dla mnie i tak beznadziejne i takie zostaną na stan obecny ).

Moze opowiem zdarzenie w jakim brałem idział.
Koleżanka jechała w anglii jakimś małym gniotem. Nagle silnik(nienwiem co i jak) się zapalił i zaczą płonąć. A to ze
A elektryk płonie po przebiciu jeżeli jest rozgrzany ale tez nie zawsze. Stąd pewnie Tesla, ze zdjęcia nie spłonęła.


@Mateusz_Jakub_Andruszkiewicz: Czyli nie tak łatwo, żeby elektryk się zapalił, więc skąd pierwsza sugestia, że KIA była elektryczna?

Jeśli z baku samochodu rozleje się paliwo to można powiedzieć "dolewa oliwy do ognia", jest większa powierzchnia mieszania z powietrzem i gwałtowniejszy ogień.
W raporcie po pożarze parkingu na lotnisku Stavanger można znaleźć uwagi, że
@Yelonek

>A elektryk płonie po przebiciu jeżeli jest rozgrzany ale tez nie zawsze. Stąd pewnie Tesla, ze zdjęcia nie spłonęła.


@Mateusz_Jakub_Andruszkiewicz: Czyli nie tak łatwo, żeby elektryk się zapalił, więc skąd pierwsza sugestia, że KIA była elektryczna?


Jeśli z baku samochodu rozleje się paliwo to można powiedzieć "dolewa oliwy do ognia", jest większa powierzchnia mieszania z powietrzem i gwałtowniejszy ogień.

W raporcie po pożarze parkingu na lotnisku Stavanger można znaleźć uwagi,
Kia poszła w elektryki a od kilku lat bije rekordy sprzedazy w polsce.


Wiekszość Kij ma mniej niż 10 lat. A ostatnie kilka lat sprzedaje same elektryki.


@Mateusz_Jakub_Andruszkiewicz: Będę pytał dalej, bo większość sprzedawanych samochodów jest ciągle spalinowa. Skąd przypuszczenie, że była elektryczna? Nadal wygląda mi to na nadzieję, że jakiś hak udałoby się znaleźć do kampanii. Do czego to było potrzebne? Do walenia w bęben o zakazie spalinowowych i palących
@Yelonek

Postawiłeś sobie chochoła i z nim walczysz.

Napiszę.jeszcze raz.
Elektryki są do niczego. Tak jest i już.

Napiszę jeszcze raz.
Chcialem sie dowiedziec co spowodowało nagly zapłon i brak mozliwosci ucieczki ludzi z samochodu.

Rozumiem ciśnięcie konfederaty, ale przykro mi nie bede grał w Twoją grę. Ten temat jest o czymś innym.
@Mateusz_Jakub_Andruszkiewicz: Dlatego, że naprawdę nie rozumiem skąd ta sugestia, że elektryk. Sprzedaż elektryków nadal jest w pojedynczych tysiącach w tym roku. Wcześniej było jeszcze niżej. W tym roku powiedzmy, że szansa 1 do 20. W poprzednim pewnie około jak 1 do 40, a im wcześniej tym gorzej. Więc skąd to podejrzenie zmieszane z nadzieją, że to elektryk? Bo spalinowe się tak nie palą? Panie, one wręcz czasem wybuchają.

Obstawiam Kia Ceed