Wpis z mikrobloga

Ej, #depresja na Wykopie serio jest takim poważnym problemem? Bo wydaje mi się ciągle, że wielu użytkowników uważa, że ją ma albo jest nawet zdiagnozowanych i dość często widzę posty z pytaniami o pomoc, jak sobie z nią radzić etc. W sumie nawet myślałem nad jakąś formą pomocy takim ludziom, szczególnie, że sam jestem, hm, weteranem ;-)

#kiciochpyta #rozkminy #smutniludzie
  • 23
  • Odpowiedz
@Luxik: Tak, tez sie zgadzam co do tej specyfiki. I można rzeczywiscie łączyć ze sobą fakt, ze ilosc uzytkownikow prowadzacych taki samotny tryb zycia jest tu wieksza z tym, ze jest tu rzekomo wiecej ludzi z depresją. Aczkolwiek mylisz się sądząc, ze to jedynie te "#!$%@?" zawyżają srednia, bo badania wykazują, ze depresja mniejsza, czy wieksza dotyka obecnie nawet kilkanascie procent spoleczenstwa i chorują na nia przerozni ludzie. Nawet ci,
  • Odpowiedz
@Luxik: Ta dyskusja sprowadza sie rowniez do kwestii co jest przewazajacym czynnikiem przy powstawaniu tej choroby. Jesli byloby tak, ze tryb zycia, sytuacja materialna itp. ma najistotniejszy wplyw na powstawanie depresji. Wiekszy od czynnikow genetycznych i indywidualnych predyspozycji, to masz racje. Ale wiele faktow wskazuje, ze tak niestety nie jest.
  • Odpowiedz
@fiskar: oczywiście, że nie obserwuję. Po prostu tak dość na oślep strzelam, że jako, że jest tu wielu samotników, spory odsetek typowych ścisłowców, wielu maniaków gier i internetów w ogóle, to są to ludzie, do których można dopasować pewne wzorce zachowań i stylów życia, które są często występujące u osób z depresją :) Taka luźna dywagacja.
  • Odpowiedz