Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że w tej kampanii słyszeliśmy o Niemcach, przyjezdzajacych do Polski na szparagi za X lat nawet. Nawet wyobraziłem sobie jak by to mogło wyglądać.

2024: Mateusz Morawiecki ogłasza program godność plus. Zapowiada powstanie spółki państwowej zajmującej się wykupowaniem gruntu rolnego nadające go się nie szparagi.
2025: Powstaje spółka MARIA, na cześć Marii Kaczynskiej. Prezesem zostaje ogłoszony Jacek Sasin.
2026: pierwsze wielkie szparagowej pola rosną w całej Polsce. Aby zachęcić do przyjazdu Niemców, mogą oni zabrać tyle ile zdążą unieść. Mało kto przyjeżdża, kilka opłaconych wycieczek Niemców tak do TVP.
2027: Rok wyborczy. Przyjeżdżają Niemcy. Głównie Niemieccy Turcy, ale nie tylko. Pojawia się sporo imigrantów z Europy. Szymon Jadczak odkrywa kulisy spółki córki MARIA, działającej w Niemczech jako agencja pracy, płacąca na kupach w Niemczech za polskie szparagi 20 euro za kilogram. MARIA odkupywała te plony i następnie sprzedawała w Polsce.

"Widzisz Halyna i ja dlatego zawsze na pys. Dotrzymujo słowa, spełniają swój program, nie kradno jak tyn rudy diobeł"

#polityka #bekazpisu #heheszki