Wpis z mikrobloga

#yanek złożył wniosek o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. Dobra beka musi być w tym wniosku XD

Skończy się mały ZUS to zostanie ogłoszona upadłość i nazat na bezrobocie, ale przynajmniej z pasji!

I tak to jest, my się składamy w podatkach na dotacje, które są tak łatwo rozdawane. (Wiem, że jeszcze mogą tej dotacji Jankowi nie przyznać, ale mi chodzi o zasadę)

Mimo wszystko, mam nadzieję, że Janeczkowi się uda i zacznie żyć z pasji oraz dostarczać nam dobrego contentu :D

Ahoj przygodo!

#odyn #gejzpasji #korsir
  • 10
  • 0
@swinkapl nie mam pojęcia, sam pisałem wcześniej wpis, że to chyba nie jest zbyt dobry pomysł. Coś tam gadał na live, że pod koniec roku mają rezerwę I muszą ją wydać, ale ile w tym prawdy to nie wiem xD
@Zoltafik To ileś średnich krajowych jest. I rozliczane w kwotach brutto. No i trzeba kupić coś sensownego związanego z prowadzeniem działalności. Nawet jeśli to 40k uda mu się wziąć i utrzymać działalność to dla.mniensame pozytywy. Wolę żeby na takie coś szły pieniądze niż na jakieś laptopy czy kościelne działki dla Morawieckiego.
@Zoltafik: Kolejny po Korsirze darmozjad. Oczywiście wniosek składany na koniec roku, bo wtedy rozdają na byle pierdoły "żeby się nie zmarnowało". Dla mnie to jest całkowita abstrakcja, że w taki sposób marnuje się pieniądze, finansując komuś hobby. Zawód youtubera jest tak potrzebny społecznie, że aż trzeba go dofinansowywać. Widzimy na przykładzie Korsira jak działają te dotacje. Gość nakłamał we wniosku, że bus będzie mu potrzebny jako mobilne studio do nagrań, co
@bbul44: Przecież większość tych dotacji tak działa, kto przy tym pracował to się w cyrku nie śmieje ¯\(ツ)/¯ Jak w czasie covida miliony były przewalane na dotacje to też protestowałeś?