Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie na uczelni mnie unikają? Gdy chcę z kimś pogadać to ta osoba wydaje sie przyjazna, ale jak gdyby mam wrażenie że chce jak najszybciej sie oddalic, nie zadaje mi pytań itd. Czuje sie zepchnięty na margines, mimo że jestem uprzejmy i robie pierwszy krok, zadaje pytania itp. Czy da sie coś z tym zrobić? Nie mam żadnej bliskiej osoby na uczelni. Kontakt konczy sie na zamienieniu paru zdań. #studbaza #pytanie #zalesie #asperger
  • 11
@soshiu: jeśli poza wykopem rozmawiasz z ludzmi tak jak na wykopie zaczynając od opowieści o swoich potencjalnych zaburzeniach to sie nie dziwie. wiekszośc ludzi nie potrzebuje kontaktu z kimś kto tylko użala sie nad sobą. Takie znajomosci sa męczące dla wiekszości ludzi
@soshiu może zależy od podejścia danej osoby (ale to trudno zmienić, bo to po prostu się ma) sam rozmawiam z jednymi chętniej, a z drugimi mniej.. a co wyróżnia drugich? - to takie typowe kujonki, prawiczki grzeczne, które boją się powiedzieć brzydkie słowo, zażartować, które trzymają powagę i ton chodzą ubrani co dnia w koszuli po dziadku. Na całą grupę 30 osób u nas są takie dwie, co ciekawe te dwie osoby
@soshiu: Podam mòj przykład. W czasie jednej z rozmów moja dziewczyna wspomniała że mój wyraz twarzy może wystraszyć. A to był mój zwykły wyraz twarzy. Nie byłem świadomy tego. Takie zjawisko może dotyczyć innych twoich działań. Oczywiście może być inna. Być może ktoś za twoimi plecami cię pomówił. Wtedy nikt może nie zdradzić ci prawdziwej przyczyny osłabienia kontaktów.