Wpis z mikrobloga

@Camaxtle: ja wynajmowałam tam w Top Carze, to jest taka kanaryjska wypożyczalnia - wszystko w porządku. Tak, podróż na szczyt jest warta zachodu, sama droga na Teide od strony południowej jest po prostu naprawdę zjawiskowa, widać tam działalność wulkanu. Jak będę miała okazję to jadę jeszcze raz. Możesz wjechać kolejką i zejść piechotą, ja tak robiłam :D
@Camaxtle: Na wulkan opłaca się iść - nie opłaca się jechać kolejką. Mogę ci podrzucić miejscówkę gdzie zaparkować i którym szlakiem iść. Na sam szczyt wulkanu (ostatnie 200m) warto się wybrać, ale żeby cię wpuścili trzeba zapisać się na listę, a liczba miejsc jest ograniczona. Jak ci się nie uda to strażnicy na szczycie kończą swój dyżur razem z ostatnim zjazdem kolejki - czyli koło godziny 17, możesz tak wycyrklować z
@Camaxtle: Na nic bardzo uważać nie musisz na Teneryfie, bardzo cywilizowane miejsce.

Jeśli będziesz chciał się udać do Masci autem, to polecam ci wybrać się pod wieczór, przed zachodem słońca. Widoki rewelacyjne a aut na tej wąskiej drodze prawie brak. Nie mówiąc o busach. Miejsce parkingowe też bez problemu. Jazda w dzień to tak sobie

Polecam też zostać w okolicy Teide po zmroku i pooglądać gwiazdy. Bardzo małe skażenie światła, gdy
@Camaxtle na południu jest śliczna plaża - Playa de la Tejita - fajnie wygląda połączenie niebieskiej wody z czerwoną górą Montana Roja.
Stolica - Santa Cruz de Tenerife - Palmetum (ogród botaniczny). Nieopodal Playa de las Teresitas - plaża z żółtym piaskiem.
Góry Anaga - wszędzie pięknie.
Buenavista Del Norte - trasa spacerowa po północnej stronie pola golfowego (zaczynasz w miejscu Ermita de Virgen Del Carmen a kończysz w Punta Negro). Punta
@rattman: Parkujesz na Sendero de Montaña Blanca - parking powinien być za free. I na google maps masz pokazaną ścieżkę w kierunku nieczynnego schroniska Refugio de Altavista . Początek jest po takim wulkanicznym pumeksie więc dosyć ksieżycowo. Jak przełączysz mapę Google na satelitę to zobaczysz, że można sobie skrócić drogą idąc inaczej niż prowadzi szlak. Dalej do stacji kolejki Teleferico del Teide. I tam musisz się przyczaić aż będą kończyć dyżur