Wpis z mikrobloga

Mógłby jakiś mirek rzucić okiem czy to będzie pasować wszystko do siebie? Pierwszy raz składam sam kompa i taki zestaw mi wyszedł
#pcmasterrace #nvidia #amd
AMD Ryzen 7 7800X3D Eight Core 5.00GHz (Socket AM5) Processor
Asus ROG Strix B650E-F Gaming WIFI (Socket AM5) DDR5 ATX Motherboard
TeamGroup Delta RGB 32GB (2X16GB) DDR5 PC5-44800C30 6000MHz Dual Channel Kit - Black
Zotac GeForce RTX 4090 Trinity 24GB GDDR6X PCI-Express Graphics Card
Thermaltake Toughpower GF3 1000W Fully Modular Native PCIE 5 80 Plus Gold Power Supply
Crucial P5 Plus 2TB M.2 2280 PCI-e 4.0 x4 3D NAND NVMe Solid State Drive
Corsair 5000D Airflow Tempered Glass Mid-Tower - Black CC-9011210-WW
be quiet! Pure Loop 360 Performance CPU Water Cooler - 360mm
  • 14
@sotarKratos: chcesz rozłączające się USB i długi start systemu? Posiadanie Ryzena 7900x przekonało mnie że kolejny PC będzie na Intelu. Poza tym AM5 nie lubi się z RTXami 4080 i 90 i mimo poprawek biosu dalej nie ma obrazu po HDMI dopóki nie wczyta się Windows. Podobno kolejna AGESA naprawi, znaczy każda kolejna od daty premiery miała...
Z innych rzeczy Asus na AM5 miał dramę że zabijał procki wysokimi napięciami. Mi
@keton22: w sumie to nie wiedziałem o problemach między AM5 a Rtxami 4000 widocznie moja wiedza nie jest zbyt duża, chciałem zbudować pc do grania w 4k z rtx4090 ale jestem otwarty na propozycje może być i intel po prostu gdzieś na porównaniach widziałem przewagę tego amd nad intelem oraz myślałem, że ddr5 ram lepiej chodzi na ryzenach.
@sotarKratos: między 13900k a 7800x3d jest równorzędna gonitwa - w jednej gierce wygra jeden w innej drugi. Za to poziom gotowości platformy AMD rok po premierze jest żałosny. Mam flashbacki z 5900x gdzie 2 lata zajęło naprawienie USB ale wtedy chociaż mielił moje pracowe rzeczy lepiej niż Intel.

Wybierz sobie czy chcesz czekać realnie do połowy listopada na 14tą generację czy musisz teraz i łap 13700k albo 14700k ewentualnie i9 jak
@keton22: no to mogę poczekać miesiąc do tego listopada na nową generacje bez problemu nie wiedziałem, że premiera prawie za rogiem. A pomógłbyś mi wybrać podzespoły w listopadzie z intelem 14gen? Grę jakąś ci kupie na steamie czy coś( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Retsew: Kiedy premiera procesorów Intel Raptor Lake Refresh?
Nieoficjalnie wiadomo, że nowe procesory oficjalnie zadebiutują 17 października (dzień wcześniej nastąpi ich zapowiedź). Układy będą kompatybilne z płytami głównymi z podstawką LGA 1700 (konieczna będzie tylko aktualizacja UEFI do najnowszej wersji).

Początkowo do sprzedaży ma trafić sześć modeli z odblokowanym mnożnikiem (wersje z dopiskiem F nie mają zintegrowanej grafiki):

Intel Core i5-14600K (14 rdzeni/20 wątków)
Intel Core i5-14600KF (14 rdzeni/20 wątków)
Intel
pomógłbyś mi wybrać podzespoły w listopadzie z intelem 14gen


@sotarKratos: nie czuję się komfortowo polecając coś czego sam nie testowałem. Research mogę zrobić taki sam jak Ty, przegapić jakieś niuanse i będzie niezadowolony klient i co wtedy? Mój upgrade to prawdopodobnie 15th gen i z pewnością 5090 także za rok.