Wpis z mikrobloga

Czy ktoś dostał mandat w #lidl za parkowanie bez bileciku z maszynki? Regularnie robię zakupy na Podkarpackiej i nigdy nie czekam w kolejce do parkomatu bo szkoda mi czasu. Zastanawiam się kto to kontroluje i jak przychodzą mandaty? Czy w razie W, przedstawienie paragonu wystarczy aby się wybronić od kary?

#rzeszow #lidl
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lycaon_pictus: Jest jednak pewna różnica w całkowitym niepłaceniu za usługę (bilet), a stawaniu na parkingu przynależącym do sklepu, w którym za moment zostawisz stówkę lub nawet więcej.
  • Odpowiedz
zastanawiam się czy jest sens jednak stać w kolejce


@onionhero: nie ma, dlatego ja nie jeżdżę do sklepów które ode mnie tego wymagają - aczkolwiek przyznam, wymaga to niesamowitego samo-zaparcia i silnej woli, czasem trzeba nawet 1-2km dalej pojechać - a wiadomo że samochodem to są duże dystanse ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jest jednak pewna różnica w całkowitym niepłaceniu za usługę (bilet), a stawaniu na parkingu przynależącym do sklepu, w którym za moment zostawisz stówkę lub nawet więcej.


@DrDevil: Ja nie czuję różnicy.
  • Odpowiedz
@DrDevil: Jak wejdę do Maczka i kupię hamburgera, ale też im ukradnę coś to czym to się różni od wejścia i kradzieży bez kupowania czegokolwiek? Kradzież to kradzież. Jeśli bym ukradł, żeby nakarmić umierającą z głodu siostrę to ok, ale tutaj OP nie ma żadnej dobrej woli, a nawet ma złą, bo "nigdy nie czekam w kolejce do parkomatu bo szkoda mi czasu".
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus: ale kumasz że mówisz o sytuacji kiedy parking jest DARMOWY dla KLIENTÓW sklepu, a OP dopuszcza się co najwyżej braku (bezsensowen od razu dodajmy) dokumentacji?
inaczej sprawa by sie miała gdyby tym klientem nie był i "na dziko" korzystał z parkingu
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus: Parking pod Lidlem jest darmowy dla klientów sklepu, a to że musisz wziąć papierek z maszyny, jest podyktowane wyłącznie tym, żeby ludzie nie zrobili sobie z tego publicznego parkingu. Więc skoro i tak idziesz do tego sklepu z zamiarem kupienia czegoś, to w czym widzisz problem? Czasem naprawdę idzie się na szybko po jeden produkt, a pod maszyną stoi kolejka ludzi, którzy mają problem z naciśnięciem kilku guzików.

Masz
  • Odpowiedz
@onionhero: robię tak że biorę bilet i idę na zakupy albo nie biorę i pamiętam żeby zabrać paragon. Dostałem na podkarpackiej już z 5 mandatów. Wchodzisz na stronę zarządcy parkingu podajesz nr wezwania i skan paragonu/biletu i po 2 dniach ci przychodzi mail że opłata anulowana.
  • Odpowiedz