Wpis z mikrobloga

@Greviz: nie wiem czy ktoś ci to zrobi, bo jak robią pierścionki to wola mieć produkt ustandaryzowany (mają mieszanki z takich kulek) aby mieć kontrolę i powtarzalność całego procesu. Cały skup złota trafia na przetop do kilku fabryk gdzie taki ustandaryzowany granulat, wsad robią....
Dodatkowo mali przedsiębiorcy nie odlewają u siebie nic, a tylko osadzają kamienie, naprawiają, zmniejszają/zwiększają, po prostu kupują gotowy i tylko finiszują...

Poza tym jakią będziesz miał gwarancję,
@gchmurka: zupełnie nie wiem skąd takie informacje. Ja od podstaw wszystko przetapiam, jeśli trzeba wzmacniam próbę złota (jeśli nie trzyma standardów). Nie zamawiam nic w "fabrykach". A już z pewnością nie bazuję na gotowych produktach. Zawsze bardzo sumiennie podchodzę do kwestii sentymentu związanego z pamiątkową biżuterią. Nie rozumiem skąd takie zdanie zwłaszcza o małych przedsiębiorcach, bo znam kilku, łącznie ze mną, dla których to żaden problem. ( ͡° ͜ʖ
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Greviz: Miałem ci polecić Calika na Długiej, ale widzę, że już nieczynny na stałe. Chyba się coś niedobrego z jubilerem stało bo się zamknęli z dnia na dzień z info z prośbą o odbiór rzeczy pozostawionych :( Robiliśmy tam obrączki z wykorzystaniem naszego złota... A niedawno nawet żona mówiła, że przydałoby się oddać je tam do czyszczenia i polerowania.