Wpis z mikrobloga

Kupiłem mieszkanie w kwietniu 2022 w #warszawa. 3 pokoje, 48 metrów, 500 metrów od planowanego metra wiatraczna, wielka płyta za 470 tysięcy, do odświeżenia kuchnia i łazienka, ale da się korzystać. Oczywiście kredo. Według sonarhome wartość wzrosła mi o 15 procent względem tego co zapłaciłem - do około 550 tysięcy. Jak bardzo mi to pęknie w momencie kiedy pęknie bańka na #nieruchomosci ?

:D
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@eehhh: Niby tak, ale i tak jestem na węźle.

@szwondel Dlaczego miałoby być następne? To spełnia wymagania moje, żony i ewentualnie jednego dziecka. I na co miałbym czekać? Aż spadnie? To jest xD
  • Odpowiedz
Chyba zostałem źle zrozumiany. Po sprzedaży nieruchomości przed upływem 5-ciu lat obowiązuje stawka podatkowa w wysokości 19% od zysku. Czy się mylę ?


@Lukasz709: z tego co pamietam to dziala tak ze jesli w ciagu 3 lat od sprzedazy takiego mieszkania przeznaczysz czesc srodkow na "wlasne cele mieszkaniowe" to placisz podatek tylko od roznicy. Czyli jak ktos sprzeda za X, dorzuci Y i kupi nowe za X+Y to jesli dobrze kojarze
  • Odpowiedz
@peterpan: no ale co to ma za znaczenie? XD kupiłeś to mieszkaj i tyle. Widzę w całym temacie wiele niezrozumienia - sam jestem team spadkowicze, ale jedynie przez to, że jestem przed 30 i nie miałem kiedy kupić do tej pory. Więc tak, trzymam kciuki żeby jebło bo jak nie będzie spadków to rodzinę założę za granicą, a polska straci kolejnych 2-4 obywateli.
  • Odpowiedz