Wpis z mikrobloga

Szwedów bardzo lubię, poznałem kilku jescze na studach, bardzo sympatyczni ludzie.


@Grzesio87: No dobrze, a potop? Co z odpowiedzialnością za potop? Spalone wsie, zamki i inne krzywdy jakie nam wtedy wyrządzili? (a właściwie ich przodkowie, naszym przodkom).
@maniac777: Ono nie dokonywali zbrodni na nas. To było zresztą kilka wieków wstecz, zmieniły się standardy. Mogli by oddać troche naszych zagrabionych wtedy dzieł sztuki.

Zresztą no wiesz, wykopowi aktywiści Ukraińscy, nie uznają suwerenności oraz integralności terytorialnej Polski sprzed zaborów. Wychodzi szydło z worka :)
Ono nie dokonywali zbrodni na nas.


@Grzesio87: Ta... jasne... po prostu przyszli sobie pozwiedzać, my daliśmy co chcieli i sobie poszli :)

To było zresztą kilka wieków wstecz, zmieniły się standardy.


@Grzesio87: A co to za różnica kiedy? Wojny nie mają standardów. Zawsze mordowani są cywile. Do tej pory mamy ruiny zamków zniszczonych podczas tej inwazji. Z oczywistych względów spalonych razem z mieszkańcami wsi już nie zobaczysz.

Zresztą no wiesz,
Myślę, że powinniśmy się trzymać z Węgrami, Litwini również są w porządku.


@Grzesio87: Jeżeli Litwini prezentowaliby Twoje podejście to nic z tego. Piłsudski stoi na przeszkodzie. Były też opłakane dla Litwy skutki naszych decyzji militarnych w czasach gdy byliśmy unią. Z Węgrami trafnie, nie najeżdżaliśmy chyba na siebie, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie dot. Czechów i Słowaków. >ale to był XVII wiek, a
@maniac777: Tak istotna, ponieważ społeczeństwo cały czasu się rozwija i wtedy takie byy wojenne standardy. Potop przestudiowałem dość dokładnie, ponieważ to był mój temat maturalny, nie przypominam sobie opisów takiego bestialstwa, jakiego dokonali Ukraincy na Kresowiakach.

Pochodzę, z miasta bardzo związanego z Węgrami, pamiętam z jak byłem młodszy, często przyjeżdzali, bardzo sympatyczni oraz otwarci ludzie.

Nie chcę rewizji granic, on(i) uważają, że Polska nigdy nie istniała, że to jest taki twór
Tak istotna, ponieważ społeczeństwo cały czasu się rozwija i wtedy takie byy wojenne standardy. Potop przestudiowałem dość dokładnie, ponieważ to był mój temat maturalny, nie przypominam sobie opisów takiego bestialstwa, jakiego dokonali Ukraincy na Kresowiakach.


@Grzesio87: W moich okolicach po dziś dzień są jego ślady. Czy uważasz, że powinniśmy podawać rękę ludziom którzy tak zdewastowali i ograbili nasz kraj? Którzy mordowali wieśniaków?

Nie chcę rewizji granic, on(i) uważają, że Polska nigdy
@maniac777: No wiesz, takie rzeczy rozpamiętywać. Obok mojej rodzinnej miejscwości znajduje się zamek, który został najechany oraz zniszczony de facto przez Węgrów, a są tam uwielbiani, ze wzajemnością, za sprawą Historii nieco nowszej (gen Bem i kilka innych starszych histori z królami na uchodźtwie włącznie)

Oni czyli wypokowi majdanowcy czy też korespondenci. Zresztą szkoda czasu na nich.

No wiesz, mi niczym słowacy nie podpadli, większości społeczeństwa pewnie też. To bardzo sympatyczni
@Grzesio87: Wiesz, jak rozpamiętujemy Wołyń, który odbył się pokolenia temu, to powinniśmy być konsekwentni w swych osądach. Pytałem o Czechów i Słowaków, bo zgodnie z Twoją logiką naturalną byłaby ich dozgonna nienawiść w naszym kierunku. Dlaczego? Ponieważ nie tak dawno (1968r) dokonaliśmy inwazji zbrojnej ich krajów (wtedy Czechosłowacji) w sytuacji gdy zaczynali kształtować swoją niepodległość. Nie mieli silnej armii więc straty też relatywnie niewielkie - 500 rannych, 100 zabitych, 370 tysięcy
@Grzesio87:

Thia:..

Nie żeby coś, ale nie tylko ukraińcy mordowali polaków:

Niemcy: koło 6 mln ofiar jeśli nie więcej

ZSRR samych deportowanych 800 tysięcy, mordowanych w więzieniach NKWD nigdy nie policzymy

Ukraińcy: od 60 do 120 tysięcy na Wołyniu

Litwini: 100 tys. ofiar w Ponarach z czego od 20 do 45 tysięcy to byli polacy.

Co do granic. Nie wiem gdzie żeś się takich głupot naczytał. Współcześnie raczej nikt tego nie
@Aryo: kolejne #!$%@?...Ze cos za cos, za pomaganie niemcom to z mapy powinniscie zniknac, wroclaw dluzej byl w granicach polski niz niemiec, a w granicach niemiec mowiono w nim po polsku. Szczecin stolica kaszub, tarnopol wybudowany przez tarnowskich i zasiedlony przez polakow, sila wydarty polakom przez hitlerowskich kolaborantow - ukraincow. Miliony razy walkowane na wykopie, a ty rezunie i tak nie pojmiesz.

Nie tylko wy mordowaliscie, ojeju...no to fakt, jestesmy bracmi