Wpis z mikrobloga

@maniac777: yyy? Moze dokonslismy mordów na Czechach? Juz pamietam. Nie porównuj tych dwóch sytuacji bo to zupełnie inna historia. Niemcy nas przeprosili oraz wypłacili odszkodowania, a Ukraińcy obrzucają naszego prezydenta jajkami. Co za bydło.
  • Odpowiedz
yyy? Moze dokonslismy mordów na Czechach?


@Grzesio87: Skala do czystek wołyńskich jest nieporównywalna, ale tak.

Niemcy nas przeprosili oraz wypłacili odszkodowania


@Grzesio87: Nie no wymordowali miliony polaków, ale przecież zapłacili odszkodowanie więc jest już OK. Rosjanie, Austryjacy, Szwedzi, Turcy też? :) Nie, ale nienawidzić powinniśmy tylko Ukraińców bo jest to z korzyścią dla Rosji. :) Dziwna ta Twoja logika.
  • Odpowiedz
@maniac777: nie jest ok, ale na pewno bardziej ok niz ukraincy. Problem jest taki, ze wmawiacie nam, ze istnieje jakies chore uprzedzenie TYLKO do ukraincow... Nie, ja mam uprzedzenie do kazdej z tych nacji zbrodniarzy i kazdego za cos winie, dlatego nie widze sensu bratania sie akurat z ukraincami, ktorzy do swoich zbrodni sie nie przyznaja, a dodatkowo stosuja podobne metody propagandy i dezinformacji jak niemcy...i sprzeciwiam sie wmawianiu nam,
  • Odpowiedz
@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: W takim razie jesteśmy w zasadzie jesteśmy sami na mapie. Powinniśmy wystąpić z UE i zamknąć nasze granice przed USA, Wielką Brytanią (oni podpadli Jałtą i przez nich straciliśmy Lwów), Ukrainą, Niemcami, Austrią, Rosją, Białorusią (bo obecnie popierają zbrodniarzy), Turkami (przy okazji wypadałoby zamknąć wszystkie kebabownie), Szwecją, Włochami (bo pomagali Hitlerowi), nawet Węgrami (bo dzisiaj sie dowiedziałem, że też toczyliśmy kiedyś wojnę), Litwini (też dzisiaj się dowiedziałem o zbrodni
  • Odpowiedz
aha...a dalej nie można przyjaciół szukać?


@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: Oczywiście można, Kuwejt, Azerbejdżan, Wschodnia Kirgizja i Australia chyba nam nie zaszkodziły. Przynajmniej na razie. W sumie gdzieś trzeba eksportować.

tak... #!$%@?. Kolejne #!$%@? o alternatywnej rzeczywistosci, ze jak sie odetniemy od ukraincow, ktorych wegrowie nie lubia i rumuni, to kazdy nas opusci xD #!$%@?...gdzie was ta wyobraznia ponosi?


@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: A gdzie ja napisałem, że każdy nas opuści? Mylisz "nie lubię
  • Odpowiedz
@maniac777: Nie palam sympatią do Rosjan, mam na uwadze interes Polski i Polaków. Oni nawet nie uznają, że cokolwiek tam było, ba Oni robią bohaterów ze zbrodniarzy i zwyrodnialców. Czy w Niemczech są pomniki Hitlera? Niemcy zdelegalizowali partie nazistowska, byli przez wiele lat podzieleni, zapłacili duże odszkodowania, a i zwykli mieszkańcy tego kraju wypowiadają sie złym tonie o nazistach, ba nienawidzą ich. A co robią Ukraińcy? Jak wspomniałem wynoszą na
  • Odpowiedz
Nie palam sympatią do Rosjan, mam na uwadze interes Polski i Polaków.


@Grzesio87: To rób tak, by Ukraina była z nami, a nie razem z Rosją przeciwko nam.

Oni nawet nie uznają, że cokolwiek tam
  • Odpowiedz
ale czemu Ukraina "z nami" to coś dobrego?


@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: Pisałem bardziej szczegółowo wyżej w tym i poprzednim wątku. Chodzi głównie o korzyści ekonomiczne wynikające z handlu oraz uniemożliwienie Rosji gry Ukrainą i jej granicami na skonfliktowanie i osłabienie polskich władz. (swoją drogą wyciąganie Wołynia i starania zmierzające do uczynienia z niego elementu bieżącej polityki to właśnie gra na skonfliktowanie i osłabienie).

Ale mam wrażenie, że to i tak jak głową w mur skoro zadajesz takie pytanie bezpośrednio po tym jak wytknąłem politykę celną Rosji (obliczoną na osiągnięcie celu politycznego na terytorium
  • Odpowiedz
@maniac777: zdecyduj się, najpierw mówisz, że potrzebne są wpływy, bo rosja ma wpływy, a teraz że nawet rosjanie w rosji nie mają wpływu. Powtarzałem już to, ale powiem jeszcze raz. W interesie polski jest słaba ukraina i słaba rosja, a silna Polska. Konkretne wspieranie ktorejkolwiek ze stron w konflikcie rezuni kontra kacyki to debiliada...
  • Odpowiedz
zdecyduj się, najpierw mówisz, że potrzebne są wpływy, bo rosja ma wpływy, a teraz że nawet rosjanie w rosji nie mają wpływu.


@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: No i widzisz jak nie rozumiesz. Ty napisałeś o jakichś iluzorycznych wpływach Polski na terytorium Rosji, tam ma wpływy tylko Putin. Na terytorium Ukrainy nam wpływy nie są potrzebne, chociaż jako "starszy brat" w UE siłą rzeczy będziemy je mieli. Istotne dla nas jest by:

- Ukraina nie była w łapach
  • Odpowiedz
siłą jakiej rzeczy? xD ty naiwniaku, myslisz, ze Ukraincy w czyms ci pomoga bedac w UE. xD


@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: Odłóżmy na bok te "iks de" i wycieczki osobiste w stylu "ty naiwniaku" (pisownia skopiowana). Skoro pomimo wcześniejszych moich tłumaczeń niezrozumiałe są dla Ciebie gospodarcze korzyści/zagrożenia wynikające z integracji Ukrainy z zachodem lub wschodem i skoro nie widzisz jak Rosja używa mechanizmów gospodarczych (i nie tylko) i pośrednio naszego społeczeństwa do osiągnięcia
  • Odpowiedz
Ukraina wzmocni? Jak zajmą się wewnętrznymi konfliktami to osłabi...a my będziemy mogli robić swoją politykę.


@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: Zapomniałem się odnieść... Konflikty po wpadnięciu w Rosyjską strefę wpływów będą trwały max rok. Kilka pacyfikacji wystarczy. Potem to nie my lecz Rosja będzie prowadziła swoją politykę. Ot co.
  • Odpowiedz
@maniac777: konflikt sie nasilał nawet jak ukraina byla w ich strefie wplywow... Trwal dluzej niz rok.

Skad masz to pozytywne nastawienie? Jakies zrodla? Powtarzam, rezuni tylko nas poklepuja po pleckach jak oni potrzebuja pomocy. Nie wykorzystasz tego, oni wespra silniejszego jak nam bedzie potrzebna pomoc...

Jakie cele ty chceszzrealizowac?
  • Odpowiedz
konflikt sie nasilał nawet jak ukraina byla w ich strefie wplywow... Trwal dluzej niz rok.


@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: Tia... patrz na podwórko Putina i zobacz jak tłumione są wszelkie publiczne przejawy niezadowolenia. Gdyby majdan odbywał się w Rosji najdalej w kilka dni byłby spacyfikowany (a najprędzej w pierwszych dwóch-trzech godzinach).

Skad masz to pozytywne nastawienie? Jakies
  • Odpowiedz