Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto porzucił #budownictwo i przebranżowił się?

Powoli mam dość tej branży. Każdy dzień to cierpienie, że lata nauki, znoszenie humorów wykładowców nierzadko zachaczajacych o sadyzm dają mi po zrobieniu uprawnień jakieś śmieszne pieniądze. Czuję się oszukany. Tylko przez kogo? Chyba samego siebie.

Nie mam pomysłu na siebie. Zbliżam się do #wykop30plus a nie stać mnie na średniej klasy auto. Czuję że życie mi ucieka. Nigdzie nie byłem, niczego nie widziałem. Tylko praca u #januszebiznesu od poniedziałku do piątku po 10 godzin dziennie plus dwie soboty po 7 godzin.
  • 28
@mizabud: chyba połowa moich znajomych się przebranżowiła XD ci bardziej ogarnięci głównie do IT jak i ja ale to było parę lat temu, teraz to powodzenia. No niby dalej słychać jak ktoś się przebranżowił ale jest dużo trudniej niż kiedyś.

Poza IT to znam inżynierów budownictwa którzy założyli własne biznesy: hydraulik (tu fach po tacie), firma budowlana (to samo), stolarz, cieśla, paru pracuje jako pracownicy w korpo - ale nie IT,
@mizabud: może spróbuj szeroko rozumianą branżę nieruchomości mieszkalnych? Jakaś fliperka na przykład albo wykańczanie mieszkań? Kasa tam jest bardzo duża, ale trzeba mieć łeb na karku
@Rinter: Boli też to że któregoś dnia jakiś szaszka czy seba #!$%@? się z stropu a prokurator będzie jak wściekły doszukiwał się mojej winy pomimo stosu dupochronów, zabezpieczeń. Bo ktoś musi być winny. I nawet jak człowiek wyliże się z tego to smród pozostanie, zdrowia psychicznego nikt nie zwróci. Bo zamiast zajmować się swoją robota muszę bawić się w niańkę aby jeden z drugim debilem nie zrobili sobie krzywdy.
@mizabud: no generalnie ciężko mówić o którejś fali, z mojego rocznika co bardziej ogarnięci się przebranżowili od razu a potem co roku ktoś kolejny. Ja się skapnąłem na ostatnim roku że budowlanka to #!$%@? kiedy rozmawiałem z kumplem po budownictwie i z rokiem doswiadczenia dostawał na rękę 1700zł na budowie (10-11h dziennie + soboty) był to może 20212 albo 2013 rok a kumpel na informatyce po drugim roku dostawał w tym