Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ludzie są hipokrytami? Co jest takiego fajnego w "dojściu do czegoś własnymi rękami"? Lata wyrzeczeń, cierpienia, upadków, setki godzin nauki, zmarnowanego życia po to żeby wybić się ponad przeciętność albo i nie (bo od ciężkiej pracy nikt nie został milionerem). W każdym przypadku ilość wysiłku jest nieadekwatna do wyników więc z czego się cieszyć? Być wygrywem i olać cały ten matrix to właśnie mieć dobry start od początku gdzie jesteś skazany na sukces. Zawsze chciałem być jak Elon. Pewnie przez jakiś czas korzystałbym z życia i wydawał na głupoty ale potem żeby mi się nie z nudziło to hobbystcznie próbował sił w różnych branżach bo mógłbym sobie pozwolić na takie zabawy. To tak jak wygrać milion i nadal chodzić do pracy żeby mieć zajęcie, tylko tutaj miałbym większe pole do zabawy i mógłbym się zaangażować coś bez ryzyka większej straty na majątku. Sama świadomość że możesz robić co chcesz i niczym nie musisz przejmować jest mega uwalniające a jak jeszcze robisz coś "pożytecznego" to masz fanów.

#przemyslenia #elonmusk #wygryw #przegryw #rozwojosobisty



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ludzie są hipokrytami? Co jest takiego fa...

źródło: hhoa66ag_elon-musk-at-viva-technology-conference-paris_625x300_19_June_23

Pobierz
  • 5
@mirko_anonim 1. Z punktu społeczeństwa jest korzystne, że ludzie chcą do czegoś dochodzić, pracować, starać się. 2. Ludzie ogólnie gloryfikują (swoją) pracę żeby czuć się lepiej z tym że jest im ciężko, lubią też przypisywać sukcesy swojemu wysiłkowi (a porażki zwalać na los) i są po prostu zazdrośni.

Elon raczej jest kiepskim przykładem bo poświęca się całkowicie swoim wizjom i pracy. Wręcz powiedziałabym, że jest bliższy - "lata wyrzeczeń, cierpienia, upadków... żeby
@mirko_anonim: żeby taki spokój osiągnąć mi wystarczyło 4-5lat na tirach w UK pojeździć, już jestem ustawiony do końca życia,
Około 30tki jestem, urlop 2-3miesiace w roku conajmniej, rozbite na 3-4wyjazdy,
Teraz praca żeby sobie utrzymać aktualny stan, i dla frajdy, bo zdziwię cię ale wielu ludzi lubi swoją pracę
Anonim (nie OP): tu nie chodzi o to żeby się męczyć. ten wysiłek często jest wyolbrzymiony w ramach opowiadania o sobie. Niemniej, ludzie są bardziej zdolni i mniej do wysiłku i osiągnięcia czegoś. Większość ludzi pewnej poprzeczki nie przeskoczy i tylko czeka na los.

@xentropia tacy ludzie jak Elon Musk mają coś takiego wewnętrzne poczucie kontroli i umieją sterować ludźmi.

Anonim (nie OP): Na tym jest oparta psychika człowieka, sprawdź sobie piramidę podstawowych potrzeb człowieka, dzięki temu człowiek się rozwija i ewoluuje, jeżeli tego nie możesz poczuć albo zrozumieć to może znaczyć że dostałeś jakieś inne geny albo twoje wychowanie zostało zaburzone, jest masa takich ludzi którzy nie czują potrzeby rozwoju i nie czują przyjemności z takich rzeczy.

@mirko_anonim: Dlaczego setki godzin nauki są przez ciebie nazywane zmarnowanym czasem i próby osiągnięcia czegoś męczarnią?

To właśnie droga ma być ciekawa, proces osiągania czegoś, a nie samo osiągnięcie celu. Masz być szczęśliwy tutaj i teraz, a nie kiedyś jak już coś zdobędziesz. Patrzysz na problem z bardzo powierzchownej strony.