Wpis z mikrobloga

#leasing #finanse nowego samochodu, zielonka jestem w tym temacie, jestem na ryczałcie(vatowiec)
1. Jakie ubezpieczenia wykupic? Czy warto wykupic ubezpieczenie gap?
2. Czy opłaca sie wykupic ubezpieczenie jednorazowo czy ubezpieczenie zawrzeć w ratach leasingowych?
3. Czy oplaca sie wykupic cały pakiet ubezpieczen w VW czy może szukać w innych ubezpieczeniach?
  • 3
@spec_IT:
1. OC/AC masz narzucone w leasingu obowiązkowo. Jeżeli chodzi o GAP to warto, w szczególności jeżeli bierzesz leasing na dłuższy okres. Dodatkowo teraz ubezpieczyciele GAP dodają fajne klauzule, np Wagas:

§ 2 Co ubezpieczamy i w jakim zakresie?

1. W przypadku gdy Wartość Rynkowa Pojazdu w dniu zdarzenia powodującego Szkodę Całkowitej jest wyższa niż Wartość Pojazdu z dokumentu zakupu pojazdu lub z polisy AC obowiązującej w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia
@OptiFinance
Ad.1 Gap warto na pierwszy rok? Leasing planuje na 3 lata.
Ad2 Alianz, Hestia - 3% wartosci auta biorą, natomiast Warta przelicza w zaleznosci od wartosci auta.
AD.3 Mam mozliwosc zawarcia innego ubezpieczenia w ciagu 1 roku tylko dostalem info od doradcy ze nie wiadomo czy VW Bank wyda zgodę, więc nie wiem czy warto ryzykować + Koszt swojego ubezpieczenia to +300 zł